kefud

Jaký typ termostatu objednat?

Dobrý den,
Termostaty TP 546 jsou vyráběné buď s kontakty pro ovládání běžných spotřebičů (kotlů, ventilátorů ap.), minimální spínaný proud je 250 mA. Nebo s kontakty pro ovládání elektronických obvodů, u kterých jsou spínané proudy od 20 do 300 mA.TČ ovládám přes PT-21 potřebuji do serie vložit TP 546, který bude umístěn v ob. pokoji (jižní strana) a při slunečném dni zablokuje TČ při stoupnutí teploty nad 23 st.C.V stávající referenční místnosti odpoledne sluníčko nesvítí takže TČ je stále v provozu a v místnostech na jih teplota vystoupí až přes 25 st.C. Až potud by problém byl vyřešen. Změřil jsem protékající proud přes kontakty PT 21, který je 1mA. Z praxe vím, že se udává max. možný proud , kterým je možné zatížit kontakty. Nyní jsem postaven před problém uváděného min. zatížení kontaktů viz výše. Bude Ter.TP 546 při tak malém průtoku 1mA funkční?

Děkuji za info.

kefud.

Odpovědi
Hlada

TP546 se vyrábějí v provedení DT, LA, OL pro přímé spínání spotřebičů do 16A, u kterých výrobce uvádí minimální proud. Rozumím tomu tak, že u silnoproudých kontaktů nezaručuje minimální přechodový odpor. Pak se vyrábí typ TP 546GC DT bez kontrolky a vypínače se slaboproudými kontakty do 300 mA. Je tedy potřeba použít tento.