Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

jiný typ omáček

Smetanové, houbové, jen jemně pikantní.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

pálivé omáčky

… ale v těsném závěsu by byly ty, jak říká Kepler.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

jiný typ omáček

V Praze jsem chodil na Švédskou omáčku, Je něco jako svíčková, ale ještě o stupeň pikantnější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

jiný typ omáček

Tatarská omáčka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

jiný typ omáček

Čoveče, z tvého výčtu omáček si skoro pod žádnou skupinou neumím nic moc konkrétního představit. Mluvil jsem s jedním vězněm, a ten dělil omáčky na UHO a UBO. Pamatuju si ještě ze školní jídelny, že to tak nějak opravdu je. Ale do které z tvých skupin zařadit tu universální hnědou, nebo bílou omáčku zařadit, to nevím.
Jako samokuchtík improvizátor jsem se zatím k vaření omáček nedostal – snažím se uvařit jednoduše a rychle. Tady asi mají výhodu muži, kterým vaří žena, že si víc užijí omáčky. Maximálně výjimečně udělám rajskou nebo svíčkovou. Ale rád vzpomínám, když jsem jedl u vegetariánů, např. na tuřínovou omáčku, nebo na brokolici s bílou omáčkou s provensálským kořením. Obojí bylo dílem improvizace. Ono do omáčky a kombinace s dalším jídlem jistě člověk musí dát ducha, aby to dobře sladil. Nebo mít osvědčený recept.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

jiný typ omáček

Přece takový typ omáček, které vaří maminka 😁 typ chuti je zde podružný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

jiný typ omáček

Velmi rád mám smetanovou omáčku s čírůvkou dvojbarevnou. Roste nám na zahradě pod jabloní, asi před 10 dny jsem ještě nějaké našel, tak jsme si pochutnali.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

jiný typ omáček

Vařím jen to, co mi chutná. Rajskou, houbovou, křenovou, svíčkovou, kuře na paprice…

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
EKSOT123

Paul1 – Tak to je pecka! Já jsem byl nejpozději na houbách okolo 20. listopadu, teda asi týden po Martinovi. Sice jsem našel hodně, ale hlavně ryzce pravé. Pak jsem už nešel. Samozřejmě znalci hub najdou snad i v zimě, ale pro normální houbaře prosincový sběr je super! (já jsem jinak našel pěkné žampiony už v březnu při hledání smrží. Ale to bylo na hnijícím balíku slámy zakutáleném v lese – balík byl zapařený a horký.)

před 1210 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek