Kepler

jiný typ omáček

Smetanové, houbové, jen jemně pikantní.

Další odpovědi
quentos

pálivé omáčky

… ale v těsném závěsu by byly ty, jak říká Kepler.

hapiky

jiný typ omáček

V Praze jsem chodil na Švédskou omáčku, Je něco jako svíčková, ale ještě o stupeň pikantnější

Rokio

jiný typ omáček

Tatarská omáčka.

EKSOT123

jiný typ omáček

Čoveče, z tvého výčtu omáček si skoro pod žádnou skupinou neumím nic moc konkrétního představit. Mluvil jsem s jedním vězněm, a ten dělil omáčky na UHO a UBO. Pamatuju si ještě ze školní jídelny, že to tak nějak opravdu je. Ale do které z tvých skupin zařadit tu universální hnědou, nebo bílou omáčku zařadit, to nevím.
Jako samokuchtík improvizátor jsem se zatím k vaření omáček nedostal – snažím se uvařit jednoduše a rychle. Tady asi mají výhodu muži, kterým vaří žena, že si víc užijí omáčky. Maximálně výjimečně udělám rajskou nebo svíčkovou. Ale rád vzpomínám, když jsem jedl u vegetariánů, např. na tuřínovou omáčku, nebo na brokolici s bílou omáčkou s provensálským kořením. Obojí bylo dílem improvizace. Ono do omáčky a kombinace s dalším jídlem jistě člověk musí dát ducha, aby to dobře sladil. Nebo mít osvědčený recept.

cochee

jiný typ omáček

Přece takový typ omáček, které vaří maminka 😁 typ chuti je zde podružný

paul1

jiný typ omáček

Velmi rád mám smetanovou omáčku s čírůvkou dvojbarevnou. Roste nám na zahradě pod jabloní, asi před 10 dny jsem ještě nějaké našel, tak jsme si pochutnali.

GM

jiný typ omáček

Vařím jen to, co mi chutná. Rajskou, houbovou, křenovou, svíčkovou, kuře na paprice…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Paul1 – Tak to je pecka! Já jsem byl nejpozději na houbách okolo 20. listopadu, teda asi týden po Martinovi. Sice jsem našel hodně, ale hlavně ryzce pravé. Pak jsem už nešel. Samozřejmě znalci hub najdou snad i v zimě, ale pro normální houbaře prosincový sběr je super! (já jsem jinak našel pěkné žampiony už v březnu při hledání smrží. Ale to bylo na hnijícím balíku slámy zakutáleném v lese – balík byl zapařený a horký.)