paul1

Jaký typ jídlonosiče je lepší? Nerez, nebo plast?

Chceme si nechat dovážet obědy. V okruhu naší vesnice máme 4 restaurace, které umožňují tuto službu, mají na to smluvní dopravce. Jen je nutné zakoupit 4 jídlonosiče (obědáře) , vždy ve dvou nám oběd dovezou a náhradní dva si vezmou sebou pro jídlo na druhý den. V nabídce na internetu je jich mnoho, jsou buď z plastu, nebo nerezové, ceny jsou zhruba stejné. Nemáme s tím žádné zkušenosti a nevíme se tudíž rozhodnout, který typ je vhodnější.

Nejlepší odpověď
Kepler

Rozhodně nerez. Plastový moc dlouho nevydrží a je náchylný k poškrábání. Nerez se snadno umývá.

Další odpovědi
marci1

Nerez: 🙂
https://jidlo­nosice.heureka­.cz/

Nassin

Já jsem pro klasický smaltovaný, ale to by je nesměli v kuchyních otloukat. Měli jsme i hliníkové, ale prý to je škodlivé (chá cha) a ty plastové jsou také dobré tím, že jsou lehké a prakticky nerozbitné, jen někdy praskne to držadlo. Nevýhodou plastových je červené zabarvení z jídel obsahující mletou papriku a s nerez nemám zkušenosti. Tak si vyber.

Drap

Už z podstaty věci nerez. Plast poměrně brzy většinou zajde a některá jídla z plastu ani nechutnají.

cochee

Též jsem pro nerez, jediná nevýhoda oproti plastu bude hmotnost, ale vy s tím chodit nebudete, tak vás to trápit nemusí :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.