Avatar uživatele
horke-kakao

Jaký typ futonu (matrace) vybrat na bolavá záda?

Dobrý den všem. Trpím poměrně výraznými bolestmi zad z letitého ležení na proleželé matraci. Všichni si pochvalují na spaní futon, což je způsob japonského spaní na tvrdém. Byla jsem se podívat už ve dvou obchodech a vybírat, nejlépe na mě zapůsobil asi latexový futon a pak ještě kokos+latex nebo ještě koňské žíně, což jsou všechno spíše střední varianty tvrdosti. Nejměkčí z nich je ale ten latex. Ale je spousta druhů. V popisku toho latexového futonu je napsané, že je to víc variabilní a „přizpůsobí“ se tělu,tak nevím, jestli je to vhodné i na bolavá záda? Nebo jestli byste doporučili spíš tvrdší matračku (kokosový základ) s tím, že si na to časem zvyknu. Jde mi o to, zbavit se nadobro bolestí zad ze špatné matračky. Vážím 55 kilo, tak nepotřebuju nějak velkou nosnost.. Ale je to poměrně drahé, tak nechci koupit špatně a ráda bych nějaké osobní zkušenosti 🙂 Díky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2225 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Kolem zdravého spaní existuje obrovské množství reklam a mýtů. A taky na tom výrobci i obchodníci nehorázně vydělávají. Jediné, co se mi osvědčilo, bylo spaní na tvrdších matracích a klidně to mohly být i klasické pružinové. Během spánku si tvoje tělo hledá polohu samo a ani se tím nebudí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Na bolavá záda, zmírnění jejich bolesti, dle mé vlastní zkušenosti, je lepší matrace tvrdší než měkká. Vyzkoušel jsem jich už víc a nezáleží ani tak na druhu, jako spíše na té „tuhosti“. Nyní používám tvrdší pružinovou a s tuhým povrchem.
Nejméně vhodné byly matrace na bázi pěnových náplní různého druhu, i když měly definováno třeba i 5–7 zón tuhosti.
Rovněž nebývá vhodný ještě pružný lamelový rošt pod matrací, spíše pevný rošt, případně i celoplošná podložka.
Ale že to pomůže zbavit se úplně bolesti zad, pouze vhodnou matrací, v to bych nevěřil.
Ta nemusí být způsobena pouze nevhodnou matrací, ale spíše nějakým postižením páteře, které zjistí jenom odborné rentgenové vyšetření nebo CT, případně MR.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jozef159

Ahoj, ja som pozeral nejaké tu https://vas-pomocnik.cz/ma­trace/ ale kamarát mi nakoniec pomohol s výberom, takže ten web som nevyužil. Každopádne sledujem ho nejaký ten čas a aktualizujú ho pomerne často. Kľudne skús napísať aj na support, dokážu celkom slušne poradiť. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek