Pokročilý

Jaký typ futonu (matrace) vybrat na bolavá záda?

Dobrý den všem. Trpím poměrně výraznými bolestmi zad z letitého ležení na proleželé matraci. Všichni si pochvalují na spaní futon, což je způsob japonského spaní na tvrdém. Byla jsem se podívat už ve dvou obchodech a vybírat, nejlépe na mě zapůsobil asi latexový futon a pak ještě kokos+latex nebo ještě koňské žíně, což jsou všechno spíše střední varianty tvrdosti. Nejměkčí z nich je ale ten latex. Ale je spousta druhů. V popisku toho latexového futonu je napsané, že je to víc variabilní a "přizpůsobí" se tělu,tak nevím, jestli je to vhodné i na bolavá záda? Nebo jestli byste doporučili spíš tvrdší matračku (kokosový základ) s tím, že si na to časem zvyknu. Jde mi o to, zbavit se nadobro bolestí zad ze špatné matračky. Vážím 55 kilo, tak nepotřebuju nějak velkou nosnost.. Ale je to poměrně drahé, tak nechci koupit špatně a ráda bych nějaké osobní zkušenosti :-) Díky.

Odpovědi:

Zlatý

Kolem zdravého spaní existuje obrovské množství reklam a mýtů. A taky na tom výrobci i obchodníci nehorázně vydělávají. Jediné, co se mi osvědčilo, bylo spaní na tvrdších matracích a klidně to mohly být i klasické pružinové. Během spánku si tvoje tělo hledá polohu samo a ani se tím nebudí.

Bronzový

Na bolavá záda, zmírnění jejich bolesti, dle mé vlastní zkušenosti, je lepší matrace tvrdší než měkká. Vyzkoušel jsem jich už víc a nezáleží ani tak na druhu, jako spíše na té "tuhosti". Nyní používám tvrdší pružinovou a s tuhým povrchem.
Nejméně vhodné byly matrace na bázi pěnových náplní různého druhu, i když měly definováno třeba i 5-7 zón tuhosti.
Rovněž nebývá vhodný ještě pružný lamelový rošt pod matrací, spíše pevný rošt, případně i celoplošná podložka.
Ale že to pomůže zbavit se úplně bolesti zad, pouze vhodnou matrací, v to bych nevěřil.
Ta nemusí být způsobena pouze nevhodnou matrací, ale spíše nějakým postižením páteře, které zjistí jenom odborné rentgenové vyšetření nebo CT, případně MR.

Ahoj, ja som pozeral nejaké tu https://vas-pomocnik.cz/… ale kamarát mi nakoniec pomohol s výberom, takže ten web som nevyužil. Každopádne sledujem ho nejaký ten čas a aktualizujú ho pomerne často. Kľudne skús napísať aj na support, dokážu celkom slušne poradiť. :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2424
Zlatý mosoj 1674
Zlatý marci1 1668
Zlatý annas 1666
Zlatý Kepler 1236
Zlatý hanulka11 1028
Zlatý gecco 846
Zlatý briketka10 809
Zlatý quentos 804
Zlatý ivzez 749

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.