orestez

Jaký typ el cig zabil 38 letého Američana?

Píšou, že to bylo od firmy Smok. Ale schází konkrétní info.

Odpovědi
Edison

Stejně to byla hlavně baterka… Bůh ví, jak se o ni staral, a kde ji koupil.

ivzez

Podle článku mají elektronické cigarety na svědomí více poranění:
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/472271-americana-zabil-vybuch-elektronicke-cigarety.html

orestez

Disone, lithium ion hodně se zahřívala a sázím, že ji zrovna nabíjel. Takže dostala záhul a už v ruce musel poznat že je tělo el.cig horké. Pro tyto zkratové elcig bych zavedl buď aku zvlášť, na drátek, nebo papírový obal. když to pšoukne, vyletí to druhou stranou ven.

Edison

Faktem je, že já je nabíjím v pořádný nabíječce. Jinak nepředpokládám (ale nevylučuji) selhání ochranných obvodů e-cig. Je to asi podobné, jako bouchaly mobily. Jenže tady je baterka přecijen větší a v mnohem pevnějších pouzdrech, takže případný výbuch je mnohem nebezpečnější. Když kouknu na e-ciga který mi prošly rukama, tak tam fakt chybí cokoli, co by případný prudký přetlak uvolnilo. Těžko tohle řešit. Leda opět nějakým debilním technickým předpisem a pak vynucováním jeho dodržování.