Jaký tvar slova který bude vhodnější?

Dobrý den,
prosím poradíte mně, který tvar slova je vhodnější jestli který/kteří
Nejde o instituci, ale o spolupracující součinnostní systém, zahrnující orgány státní správy a samosprávy, fyzické a právnické osoby, kteří společné spolupracují při záchranných a likvidačních pracích vzniklých v oblasti zasažené mimořádnou událostí.

Nejlepší odpověď
annas

Zeptejte se… systém zahrnující orgány a osoby – mužský neživotný rod (orgány) a rod ženský osoby) – mn. č. Takže osoby, které nebo jež …

Nebo … .. právnické osoby. Všichni společně spolupracují …

Další odpovědi
gecco

…„osoby, kteří "…
A ty dumáš, zda "který“ a nebo „kteří“???
:-O

KTERÉ…!!! – „orgány a osoby“ → KTERÉ…!!!

Šmarjá – ta čeština dostává na pr*el…
😁

anonym

Mám za to ,že kteří.