bolak

Jaký tvar musí mít „reverzibilní“ kukátko aby správně plnilo svoji funkci?

Myslím takovou tu hračičku, kterou když přiložíte zvenčí ke dveřnímu kukátku, tak vidíte dovnitř bytu jako kdybyste koukali skrz normální sklo?

Odpovědi
Awe

Podle mého tvar čočky která je obráceně
Doplňuji:
Chceš sledovat sousedy? :D

anonym

V podstatě nemusí mít žádné zvláštní optické vlastnosti – úplně stačí, když dostatečně přiblížíš oko vnější čočce kukátka (abys vůbec něco viděl) – stejně budeš mít jen poměrně úzký zorný úhel (širokoúhlé ´rybí´ oko, které vevnitř není, zvenčí nahradit nedokážeš). Takže dovnitř uvidíš jakoby „skrz normální sklo“ (nebo žádné sklo) úzkým otvorem.
Tu „hračičku“ neznám.

Krakis

Zkus ze starých dveří vyndat kukátko a přiložit ho k sousedům obráceně-a máš porno na živo… 🙂 A víš,že je to trestné ?

bolak

mowla: já to viděl v televizi, ale tam to zpracovávali digitálně

fakt to vypadalo dobře :))

anonym

Kukátko, zjednodušeně, funguje tak, že objektiv (rybí oko) sebere světlo ze širokého úhlu, toto usměrní do cca rovnoběžného paprsku procházejícího ´tloušťkou´ dveří, následná malá spojka jej pak zaostří do oka (mimochodem, tuto spojku je možné i vynechat).
Takže zvenku můžeš vidět jen to, co ti umožní světlost vnitřku kukátka, dovnitř širokoúhlou (sběrnou) čočku prostě zvenčí nedáš. 😉