agentpv

Jaký tvar či vazbu s OTHER mohu použít v této větě: „This money we will use for vacation, take other.“ ?

This money we will use for vacation, take other. Tyto peníze použijeme na dovolenou, vezmi si jiné.
We'll use this money for a vacation, take another. – // – to samé, ale tato věta se mi moc nelíbí.
Díky

Nejlepší odpověď
quentos

Má to dva háčky: v angl. je money na rozdíl od češtiny vnímáno jako jednotné číslo a jde o nepočitatelné podst. jm. Správně by tedy bylo: Take SOME OTHER.

Ametyst: v hovorové angl. takový slovosled možný je, zejména chceme-li předmět zdůraznit. Ovšem pouze tehdy, nehrozí-li záměna podmětu s předmětem, což tady nehrozí.

Další odpovědi
Ametyst

Ta první věta skřípe ve slovosledu: nemůže začínat předmětem ve 4. pádě, takže This money will be used for a holiday, take some other.