autacek

Jaký třídní původ má třídní učitelka?

Nejlepší odpověď
annas

Označování třídního původu patří do doby minulé, dnes se třídní původ v tom rozdělení neužívá. Učitelka může pocházet z různé společenské vrstvy.

Z toho vyplývá, že třídní učitelka má vztah ke třídě jako ke společenství, ke skupině žáků či studentů a je zodpovědná za danou třídu po stránce organizační i administrativní.

Jinak podstatné jméno třída i třídní jsou staročeského původu.
V jazykové příručce si můžete najít další významy

Další odpovědi
marci1

To by ses jí musel zeptat, ale nějak opatrně. Třídní původ se označoval za komunistů. Byl to třeba původ: dělnický, buržoazní, pracující inteligence ap., podle toho z jaké rodiny pocházela, co dělali její rodiče, prarodiče atd. 🙂
Dnes se tomu říká „Sociální třída“ a učitelka je třída B: střední (viz zdroj).
Zdroj-https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Soci%C3%A1ln%C­3%AD_t%C5%99%C3%AD­da