jaky trest mi hrozi kdyz jsem v podmince neuhradil celou castku

Dostal jsem trest odneti svobody 6 mes.s podminkou na 18 mes.Z castky cca 30000 jsem dosud uhradil 7000Kc.Podminka jiz vyprsela

Odpovědi
standa

  1. měl byste to urychleně doplatit
  2. pokud to nedoplatíte, tak se vystavujete riziku spáchání trestného činu ´maření výkonu úředního rozhodnutí´
  3. podmínka vám sice vypršela, ale soud nemusí vydat rozhodnutí, že jste se osvědčil (§ 48/6 trestního zákoníku)… a ve vašem případě s největší pravděpodobností toto rozhodnutí nevydá
  4. pak vám velmi reálně hrozí, že dostanete ten trest 6 měsíců ´natvrdo´ ☹

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx