Kadja

Jaký trest hrozí za způsobení dopravní nehody?

Manžel způsobil nehodu.Dojížděl kolonu,a naboural auto před sebou.Řidička byla déle než 7 dní v pracovní neschopnosti,ale nebyla hospitalizovaná.Má právníka,manžel je ochoten ji samozřejmě veškerý ušlý zisk nahradit.Jezdí cca 7.000 km měsíčně již 5 let,nemá žádný záznam,dosud nepřišel o žádný bod,ježděním se živí,platíme hypotéku a jsme na jeho práci závislí,je nějaká šance že nepřijde o řidičský průkaz?
Děkuji
Doplňuji:
Alkohol samozřejmě neměl a proč má paní právníka netušíme,ale už bezprostředně po nehodě pán z asistenční služby jí krk prohmatal (léčba se týkala krční páteře)a usoudil,že není nutné volat záchranku,nicméně paní na tom trvala,tak možná nechce ponechávat nic náhodě. Jinak děkuji za povzbuzení…

Nejlepší odpověď
terry

O ŘP nemusí nutně přijít. Toho právníká má z jakého důvodu?
Alkohol pravděpodobně neměl. Možná to bude pokuta a nějaký ten bodík.
Hlavu vzhůru. Všechno je stejně na lidech. Tak to posoudí oni. V Čechá (a asi i jinde) jsou zákony mnohoznačné.

Další odpovědi
Drap

Nemusí nutně o řidičák přijít. Oswobně bych si asi v takové situaci taky našel právníka. Pokuta a body by to mohli vyřešit.

venkovan

Pána z asistenční služby kopněte do zadku – ten nemá co do zdraví mluvit. To jsou jedni z největších prevítů na silnicích, dá se říci supové, kteří se živí na neštěstí druhých.
Manžel má pojištění – nemoc bude uhrazena z pojištění a právníka paní má aby vycucali co nejvíc peněz. Manželovi jde jen podle délky léčby o výši trestu. Pokud byla přes týden v neschopnosti, tak to zpravidla je už větší problém – zřejmě budou tlačit na finanční vyrovnání s tím, že když na navrženou sumu nepřistoupí, tak to přenechají soudu atd.
Mrkněte se, zda v rámci pojištění domácnosti nemáte uzavřené pojištění s pojišťovnou DAS, která zastupuje i řidiče z pojištěné domácnosti.
Nicméně krk je problém – nikdo nezjistí, zda je problém skutečný či dobře zahraný. Pohmoždění krku ale může být vinou řidičky, protože neměla správně nastavenou opěrku hlavy. Vsadil bych, že jí nastavenou měla špatně, pokud byla vyšší než 155 cm. Potom když hlava o opěrku narazí, tak naopak se o ní víc krk namůže a pohmoždí.
Nad tím zkuste popřemýšlet – třeba se najde fotografie kde bude vidět opěrka apod.