Rokio

Jaký trest dostane chodec, který zaviní nehodu na přechodě pro chodce?

Pokud jde chodec přes přechod a zaviní nehodu, při které ho přejede auto a to auto se poškodí a ten chodec bude těžce zraněn, jaký trest ten chodec dostane. Pokud nepřežije, jaký trest dostanou jeho příbuzní. Musí zaplatit škody řidiči nebo je to úplně jinak?

Odpovědi
Alesh

Záleželo by na přesných okolnostech. Míře spoluviny, stupni zranění atd. Pokud by dotyčný zemřel, pak proti němu v našem právním řádě nelze vést stíhání, tudíž, rozhodně pozůstalí nebudou nic platit. Taky tu existuje jedna věc, které se říká pojištění, čili pokud by subjekty v nehodě zainteresované byly pojištěny, pak to proplatí pojišťovna.
Jinak si můžeš prostudovat případ Karla Pravce, viz zdroj, je to něco podobného, ale ještě víz zamotané a z hlediska práva zajímavé.

Zdroj: http://brno.id­nes.cz/srazeny-mladik-karel-pravec-skodu-na-aute-platit-nemusi-pjg-/brno-zpravy.aspx?c=A140110­_124235_brno-zpravy_daj

cukrar

Nelze paušálně odpovědět.