Rokio

Jaký trest by mi hrozil ve středověku, pokud bych dával Bohu návrhy a snažil bych se ho napravovat?

Předpokládejme, že by se o tom dozvěděla veřejnost.

Nejlepší odpověď
Lgee

Býka (jestli znas metodu)

Další odpovědi
hapiky

No, běžné tresty na tu dobu. Skřipec, lámání prstů, vytrhávání nehtů nebo upálení.. všemu by si určitě oddolal a mohl zvolat: A přece se točí…

ivzez

Mučením bys byl donucen k přiznání, mučení by ses pravděpodobně nevyhnul
ani v případě doznání, odvolání a kajícné lítosti. A na závěr bys nejspíš shořel.

led

Po náležitom a úprimnom priznaní obvineného na mučidlách cirkev odovzdá vinníka svetskej moci. Cirkev dodržuje Božie prikázanie „Nezabiješ“, preto vinníka odsúdi na základe obvinenie cirkevných predstaviteľov k smrti ako bezbožníka a hriešnika a popraví podľa miery viny v tomto prípade „protivenie sa Bohu a kacírstvo“ najčastejšie pomalým ohňom svetský kat. (Pokiaľ by ho predtým ešte neroztrhal rozvášnený dav)

anonym

Středověk ? to sis nevybral zrovna dobu pro kritický přístup. Za jakoukoliv odchylku by tě nejspíš stihl exemplární trest nebo hněv jednoduchého davu, pro který se zdá kamenování jako docela dobrá zábava. Ať už by ses odvážil mluvit do vlády králi nebo fiktivnímu bohu do jeho neexistence, následky by zřejmě byly fatální.

hapiky

Rokio: Psáno jest: Blahoslaveni chudí duchem, neboť jejich je království nebeské. Nejsem si zcela jist, ale jestli si to ještě nezkazíš a nezmoudříš, nebe tě nemine.