Avatar uživatele
Rokio

Jaký trest by měl dostat pedagog, který se dopouští násilí proti nezletilým dívkám?

Když jsem byl náctiletý a nebyl jsem ještě ani mladistvý, tak učitel informatiky, který nás učil tento předmět, vykonával fyzické tresty proti mladým dívkám, když něco provedly.

To, že:

  • Mluví sprostě (používá vulgarismy týkající se vylučování).
  • Bije chlapce, pokud zlobí.
  • Shazuje žáky a podceňuje žáky, které učí.

Je ještě v toleranci.

Pokud ale dospělý muž vztáhne ruku na ženu, měl by o ní přijít.

Jak byste ho potrestali vy?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2145 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Osobně bych mu dal vyznamenání. Rozumné fyzické tresty, to je právě to, co našemu školství chybí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Škoda rány, která v mládí padne vedle. Tohle dávné pořekadlo znáš?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jirka F

Souhlasím částečně s Drapem,ale shazování před žáky a podceňování vede k často k nenávisti od žáků vůči učiteli!!Mluvit sprostě se nemá ale co naděláš takový jsou i někteří lidé(že používají vulgárních výrazů).Bití zlobivých chlapců ze zákona fyzicky trestat nesmí :-X.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nelze „vykonávat tresty PROTI NĚKOMU“.
Lze jen někoho (po)trestat.

Podle mne jde o vymyšlený příklad, kterým zamýšlíš vyvolat emoce a zároveň „nešikovně“ zkoušíš podpořit svůj nápad ohledně zvýšení trestů za bití žen. Navíc ses opět nezamyslel nad tím, co vlastně píšeš.

Kdyby taková situace nastala ve skutečnosti, měli by se okamžitě ozvat žáci. Měli by se obrátit na třídního učitele a vedení školy, nebo – pokud by si na to (podobně jako na první pomoc netroufli) – by to měli aspoň říct doma rodičům. Nevěřím, že by to rodiče nechalo v klidu.

Poznámka:
Neznám samozřejmě všechny učitele, ale za svůj život jsem jich poznala
hodně → ty kteří učili mě, ty kteří učili mé děti a nakonec své kolegy. Nikdy
jsem však nepotkala učitele, který by vztáhl ruku na žáka.

PS:
A opakovanou otázkou (tvůj záměr je jasný) porušuješ pravidla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomáš Jedno

Ježíš řekl: nesuďte a nebudete souzeni. Když mu uvěříš osvobodí tě to od všeho zla a nesmyslů moderní doby. Stačí žít podle něho a staneš se opravu šťastným.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Odpověděl bych otázkou – a jaký k tomu má mít důvod? To je velmi důležité, protože já si dovedu představit dospělého muže, pedagoga, který dá pěstí mladé dívce, které vyrazí přední zuby, způsobí jí otřes mozku, možná upadne i do kómatu … přesto nic neporuší a možná bude nakonec oslavován jako hrdina. Příště tedy musíš být konkrétnější…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
replicator

Já vím a chápu proč to ti učitelé dělají, je to už jen z principu volby povolání.
Hlavně, že se pobaví a zničí myšlenkově celou generaci…
Já bych dal do tříd kamery, přes 80% učitelů by nejspíš opustila své zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rokio

pro všechny: Není to vymyšlený případ. Daný učitel se daných zvěrstvev dopouštěl opakovaně. Ten, kdo jeho chování schvaluje, je hlupák a morální ubožák.

před 2145 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Neříkej mi, že nikdo nijak nezakročil.
Dělej si legraci z někoho jiného!

před 2145 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Rokio, dostaly alespoň na holou? Hele víš co? Pokud se to dělo opakovaně, asi je řezal málo, nebo se jim to líbilo. Někdy to s těma spratkama ani jinak nejde. Tys doma nikdy nedostal?

před 2145 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Jinak doplňuji že by pak nejspíše hodně lidí muselo chodit bez ruky :S.

před 2145 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek