mikee.nikee

Jaký to má význam když se řekne „jde to od desíti k pěti“ ?

Nejlepší odpověď
annas

Rčení pochází z latiny Ab equis ad asinos – „od desíti k pěti“, doslova „od kobyly k oslu".

Všechno jde od lepšího k horšímu. Kobyla se cení víc než osel, stejně tak desítka znamená víc než pětka. Může se to týkat třeba zdravotních problémů, jejich zhoršení, financí, rodiny, zaměstnání, společnosti atd.

Další odpovědi
lemur

od špatného k horšímu

Andre5000

Znamená to cesta od špatného k horšímu. Jako příklad bych uvedl českou politickou scénu nebo vývoj naší ekonomiky a nezaměstnanosti.

melanie

že se to zhoršuje