jirka F

Jaký to má smysl/účel, že si lidé při otáčení stránek sliní prsty?

Nejlepší odpověď
nyjono

Aby se jim prsty po listech hladkého papíru nesmekaly.
Tobě se to nestává? Jak to řešíš?

Další odpovědi
annas

Někdo má suché prsty, tudíž se mu špatně obracejí listy v knize. Proto prsty nasliní. Nikdy jsem nepoužíval, je to nehygienické. Také často byly rožky knih zažloutlé.

Kdysi v minulosti si bankovní úředníci vlhčili prsty při počítání peněz, ale používali houbičku.

Dnes mám problém s otevřením sáčku při nákupu. Ale nikdy si prsty nesliním, ale někdy to trvá dlouho, než sáček rozdělám.

Slinění prstů při obracení knih často vedlo k otravě. Travič potřísnil rožky knihy jedem, počítal s tím, že jeho „nepřítel“ si bude slinit prsty a jed se mu dostane do úst a otráví se.

Četl jste nebo viděl zfilmovaný román Jméno růže od U. Eca? Tak došlo k otravě arsenem.

ivzez

Jirko, proč tak rychle uzavíráte otázky?
(Nemám chuť odpovídat do diskuze.)