Nenaplněný

Jaký tlak ?

Jaký tlak mán být v tlakové expanční nádrži?

Odpovědi
fira

To je asi různé.U nás je na nich předepsáno od výrobce 2,5Mpa.

kafe

Pokud máte na mysli expanzní nádobu umístěnou v systému topení, pak by tlak plynu měl být přibližně takový, jaký je hydrostatický tlak studené topné vody. Tzn., že záleží na „výšce“ topného systému. Ale v praxi a hlavně třeba u systémů etážového topení s plynovým závěsným kotlem se tlak udržuje cca na 1–1,5 barů. Ještě dodám: Rozhodně nezkoušejte doplnit tlak podle předchozí rady „fira“. Nádrž se roztrhne jako šrapnel, 25 barů určitě nemůže vydržet.