Jaký terst smrti byste mu dali?

Ať je vrahem kdo chce,je to hrůznej čin,když se něco takového stane.
Osobně bych ho napíchl na kraj rostoucího bambusu,kterej by měl u konečníku.Nic lepšího mě nenapadlo.Prostě je to hnus,když někdo ubližuje dětem.
http://www.no­vinky.cz/krimi/347472-policie-zadrzela-podezreleho-z-vrazdy-divky-v-klasterci.html
Doplňuji:
žádný doživotí,pak ho budeme živit my všichni,at si vytrpí pořádnou smrt jako musela vytrpět ta holčina ,kterou zabil

Nejlepší odpověď
Quimby

A pak bych nebyl o nic lepší než on.
Já bych mu dal doživotí + by vězni mohli dělat nějaké práce.
Samozřejmě musíme počkat na vyšetřování, jak to celé dopadne.

Jen mi zase přijde, že je to celé zmedializované, sice je smutné, že umřelo dítě, ale ono umírá tolik lidí denně i u nás a těch si nikdo nevšimně.

Další odpovědi
Funna

máš pravdu, že je to hnus…ale s trestem smrti je to hodně ošidná otázka…to bys toho člověka musel chytit zrovna, když čin právě vykonává, protože i když je forezní kriminalistika hodně vyspělá, nemáš nikdy absolutní 100% jistotu, že je vrahem právě ten, koho jsi odsoudil…
na druhou stranu živit vězně až do smrti za státní peníze se mi také moc nezamlouvá (práce není pro normální lidi, ještě tak pro vězně) a navíc, tan co má doživotí už nemá co stratit, tak mu nic nebrání pokusit se o útěk a ještě při tom cestou někoho zabít…nic horšího, než další doživotí stejně nedostane…v tomhle případě bych ji zrovna jí preferovala…
a stejně jako píše Qimby, speciálně Nova s toho zase udělala bublinu, to je mi víc líto těch dětí, co jsou týrané a zneužívané za života…

anonym

No, už pár let přemýšlím, proč si nějaký politik nepostaví program na vyšší trestné sazbě za napadení starých, nemohoucích, dětí apod. Sazba by se zvedla u těchto tr. činů o 1.5–2×. Př: sazba 10 let, ten koeficient by dal 15–20 let. Je fakt že bych je nejradši zabil, ale to bych byl jako oni. Vyšší sazba a nucené práce, aby si vydělal na sebe a na náklady ve vězení. Náklady na vězně jsou tuším od 500 – 1500 denně. Takže by platil náklady a ušetřené peníze by šly pozůstalým jako náhrada. Minimálně náklady spojené s ošetřením, i dlouhodobým a taky na pohřeb.
Doplňuji:
to je (_._)

led

Upozornenie vo svojej odpovedi Zovšeobecňujem, nneriešim konkrétny prípad dieťaťa

Odsúdenie k smrti je vlastne zjednodušené zbavenie sa problému, príčiny trestného činu. Ano, za zločin patrí trest, ale zamysleli ste sa na koreňoch a príčine daného zločinu, čo spôsobilo takéto myslenie vraha, nie je v tom aj vplyv spoločnosti i rodiny?

Čo konkrétne ste urobili vy, aby sa znížila zločinnosť a páchanie trestných činov i porušení zákona aj v maličkostiach (napríklad prechod cez cestu na červeného panáčika)
Prostě je to hnus, čo navrhujete. Skúsenosti japonského i čínskeho práva, či starovekej i stredovekej justície napriek krutým trestom nehovoria o znížení zločinnosti. Miera páchania trestných činov je úmerná kvalifikácií týchto činov v právnom poňatí štátnej politiky a spoločenského vedomia.

klumprt

Otázky typu trest smrti ano – ne se určitě řešily mockrát a nejen tady. Já jsem proti hlavně z filozofických a etických důvodů, přičemž hlavní důvod je ten, že stát si podle mě nemůže přisvojit právo zbavit člověka života. Stát má jiné úkoly, než vykonávat pomstu.

Pomstu bych dle možností v podobném případě např. jako otec mohl vykonat sám a pak bych si nesl následky. S tímhle nemám až takový problém.

Stát by měl takového pachatele izolovat a přinutit, aby svého činu upřímně litoval a to doživotně. Třeba prostřednictvím pořádného kriminálu a třeba nucených prací. Doly, kamenolomy apod.

Pepa25

Žádný. Docela zajímavé shrnutí argumentů proti trestu smrti (nejsem autor):
http://www.pe­tice24.com/fo­rum/49175/star­t/150#153
(názor č. 153)

Fienir

Škoda, že ho dřív nenašel otec dítěte. Jeho následné činy bych mu (otce) schvaloval :)

Agneta

A nejedná soud jménem lidu? Předat ho teda rovnou lidu, a hlavní roli by měli hrát ti poškození. Asi jako Gaddáfí – byl předán lidu a jak dlouho ještě žil, a co s ním udělali, nevím…:DD

bolak

Já bych nechal prosadit zákonem aby bylo povolený mít jen určitý počet věznic, třeba 1 na 100.000 obyvatel, a jakmile by byla překročená kapacita, tak ty vězni s nejhanebnějšíma zločinama bych hodil prasatům. Nebo bych nechal zákonem prosadit, aby se ve věznicích pořádali zápasy jako ve filmu Krvavý sport, prostě playoff 1 proti 1, s tím že vyhraje ten kdo přežije, a ten kdo by nakonec vyhrál celej turnaj by mohl žít dál…

…teda minimálně do dalšího turnaje, tam by byl ale nasazenej do druhýho kola. Televize by měla vysílací práva, a kdo by se chtěl koukat, musel by poslat smsku s určitým kódem, která by stála 20 korun a tím by byly věznice navíc ještě plusový. Ubylo by nám vězňů, ty bojovníci by se taky vyřádili, když tak tádi vražděj, EU by měla taky radost, protože by se nám zlepšili statistiky v počtu vrahů na milion obyvatel (vždycky po skončení turnaje by byl defakto jen jeden), a myslím že kriminalita těžkých zločinů by taky po čase klesla, když už by to nebyla odpočívárna ale šlo by o život.

Fienir

Pepa25: názor č. 153 je skutečně jen názorem, nikoliv tvrzením podepřeném argumenty.

Smysl trestu smrti je odstranění osob, které nejsou schopny bez ohrožení fungovat ve společnosti, jsou nebezpeční. Takoví lidé pro společnost neplní žádný smysl, jsou zbyteční, tudíž je zbytečné je nechávat naživu.

Agneta

Fienir >>> „neplní žádný smysl“ – no v době kamenné to tak bylo, ale dnes by někdo neměl práci:DD

Pepa25

Který z těch 3 argumentů není pravdivý?
Jinak z toho označení existence někoho za zbytečnou mi naskočila husí kůže, pevně doufám, že vy nikdy nebude mít možnost rozhodovat o ničem důležitém ☹

Funna

naskočit husí kůže ti klidně mohla, ale tohle je normální zákon přírody…to jen „civilizované“ lidstvo má skrupule a odmítá připustit, že nepřizpůsobivého hajzlíka je potřeba vyčlenit ze společnosti klidně i násilně…
docela by mne zajímalo, jestli bys změnil názor, kdyby to bylo tvoje dítě…