Avatar uživatele
nesnasims

jaký temperament člověka (melancholik,fleg­matik,sangvinik,cho­lerik) jsem dle tohoto popisu

Vznětlivý,pesi­mistický,rela­tivně veselý citlivý, kamarádský,hodně litující a starostlivý

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, briketka10, Frogman před 4459 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Převažuje melancholik – pesimismus, starostlivost, litování, citlivost.

Být veselý a kamarádský je pak spíš znak sangvinika.

Vypsala jsem základní charakteristiku jednotlivých typů temperamentu.

1. sangvinik (lehkokrevný) – čilý, veselý, společenský, nestálý, bezstarostný, plný nadějí, žije pro daný okamžik, nemyslí na budoucnost

2.flegmatik (chladnokrevný) – klidný až lhostejný, netečný, pomalý ,ale spolehlivý, má sklon k nečinnosti, rozvážný, stálý, snášenlivý, přemýšlivý

3. cholerik (horkokrevný) – dráždivý, impulzivní, vzteklý, snadno se rozhněvá, ale zpravidla rychle se uklidní, pořádkumilovný, neústupný

4. melancholik (těžkokrevný) – převládá smutná nálada, je pomalý, s menším množstvím citových projevů, jeho city jsou hluboké a trvalé, bere vše velmi vážně, vždy nachází nějaké důvody k znepokojení, vztahuje nepříjemné věci ke své osobě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Zde najdete odkaz na test, který vám řekne co jste

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tento-test-vam-ukaze

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Pokud chceš opravdu seriózně vědět, k jakému typu temperamentu patříš, nemůžeš se hodnotit sám. Jsou na to testy, ve kterých se přikloníš k tobě nejbližší odpovědi. Ale to, co jsi popsal se skoro blíží k definici sangvinika. Jen se mi tam tluče ten pesimismus s jinak vcelku optimistickými vzruchy. Možná, že za pesimismus pokládáš jen to, že jsi třeba realista.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

převažuje melancholická povaha jak říká Annas..

mám to taky tak, ale nejsem vznětlivá, jen se někdy maličko naštvu to každý bez rozdílu temperamentu..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

Řekl bych že melancholik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Cholerik, na stopro!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek