nesnasims

jaký temperament člověka (melancholik,fleg­matik,sangvinik,cho­lerik) jsem dle tohoto popisu

Vznětlivý,pesi­mistický,rela­tivně veselý citlivý, kamarádský,hodně litující a starostlivý

Nejlepší odpověď
annas

Převažuje melancholik – pesimismus, starostlivost, litování, citlivost.

Být veselý a kamarádský je pak spíš znak sangvinika.

Vypsala jsem základní charakteristiku jednotlivých typů temperamentu.

1. sangvinik (lehkokrevný) – čilý, veselý, společenský, nestálý, bezstarostný, plný nadějí, žije pro daný okamžik, nemyslí na budoucnost

2.flegmatik (chladnokrevný) – klidný až lhostejný, netečný, pomalý ,ale spolehlivý, má sklon k nečinnosti, rozvážný, stálý, snášenlivý, přemýšlivý

3. cholerik (horkokrevný) – dráždivý, impulzivní, vzteklý, snadno se rozhněvá, ale zpravidla rychle se uklidní, pořádkumilovný, neústupný

4. melancholik (těžkokrevný) – převládá smutná nálada, je pomalý, s menším množstvím citových projevů, jeho city jsou hluboké a trvalé, bere vše velmi vážně, vždy nachází nějaké důvody k znepokojení, vztahuje nepříjemné věci ke své osobě.

Další odpovědi
Hykam

Zde najdete odkaz na test, který vám řekne co jste

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tento-test-vam-ukaze

Damiana

Pokud chceš opravdu seriózně vědět, k jakému typu temperamentu patříš, nemůžeš se hodnotit sám. Jsou na to testy, ve kterých se přikloníš k tobě nejbližší odpovědi. Ale to, co jsi popsal se skoro blíží k definici sangvinika. Jen se mi tam tluče ten pesimismus s jinak vcelku optimistickými vzruchy. Možná, že za pesimismus pokládáš jen to, že jsi třeba realista.

briketka10

převažuje melancholická povaha jak říká Annas..

mám to taky tak, ale nejsem vznětlivá, jen se někdy maličko naštvu to každý bez rozdílu temperamentu..

MacChill

Řekl bych že melancholik

anonym

Cholerik, na stopro!