jaky telefon do 5000kc

Doplňuji:
Ckcfi kvkifi ifi kkfiv

Nejlepší odpověď
Bedy

Málo informací – na co budete telefon hlavně používat?
Pokud to chcete hlavně na volání a SMS, tak postačí telefon bez operačního systému, například Nokia Asha 311. Pokud chcete něco s klávesnicí, tak mohu doporučit festovní Nokii 515.

Pokud plánujete používat mobil na brouzdání po internetu a na nějaké aplikace, tak máte ve finále 2 možnosti – buď si pořídíte mobil s operačním systémem Android nebo Windows Phone.

Mobil s Androidem má tu výhodu, že tam je větší výběr aplikací ovšem za cenu nižší bezpečnosti (je to otevřený systém, je snadno zranitelný, dnes na něj cílí 97% všech útoků) a také vyšší hardwarové náročnosti – když mobil s Androidem, tak to chce aspoň 2jádrový procesor a minimálně 1GB operační paměti. Navrch Android se dnes dává do řady telefonů – ten systém není tak vyladěn, optimalizován, což má za následek řešení řady problémů. Android je často dáván do telefonů mizerné kvality neznámých značek, tak je dobré koukat i na nějakou solidnější značku a nekupovat nějaké NO_NAME asijské křápy.
Chcete-li mobil s Androidem do 5000, tak moc solidního toho neseženete, snad jen LG P760 Optimus L9 či Lenovo A820, eventuálně ještě Gigabyte GSmart Roma R2.

Druhou, a podle mého názoru lepší, volbou je mobil s Windows Phone. Výběr aplikací je sice zde menší než u Androidu, ale zase všechny aplikace jsou důkladně porvěřovány, jsou vyladěny, mají jednotné ovládání, jednotný styl, takže vše je přehledné a funkční.
Windows Phone (spolu s iOS) je velice bezpečný systém, necílí na něj žádné útoky, takže nemusíte řešit nějaké viry či obecně zvýšenou bezpečnost při surfování po internetu apod.
Výhodou je i přehlednost a jednoduchost systému a vzhledem k tomu, že se nedává do kdejakého mobilu, tak systém je krásně vyladěný, bez problémů funkční. Není ani nijak náročný, dokáže plynuje fungovat i na velmi slabých konfiguracích (klidně s 256MB RAM a 0,8GHz procesorem).
Pokud chcete mobil s operačním systémem Windows Phone, mohu doporučit HTC Windows Phone 8S či Nokia Lumia 620.

Eventuálně se podívejte do seznamu kvalitních telefonů, například na http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2479:8­04776,866056,802086,4133­99,390498;p:-4500/ Třeba Vás zaujme úplně jiný telefon. Dobrou volbou jsou i telefony Blackberry, které vynikají vysokou kvalitou. Ty jsou vhodnější spíš pro konzervativnější uživatele.

Další odpovědi
anonym

doporučuji prozkoumat tento odkaz
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2479:8­02130,847071,802120;1722­0:600-5000;18603:4,2;p:1-5500/

obsahuje vesměs telefony které odpovídají vašemu požadavku, navíc na všech je operační systém android který dnes díky 80% podílu na trhu disponuje spolu s Apple iPhone tou nejúplnější nabídkou aplikací a her.

(volba méně používaného systému je problematická v tom, že řadu populárních aplikací vůbec nebudete mít k dispozici – to je případ všech Lumií od nokie – a pokud už se nějaká hra na slabší platformě objeví obvykle vás překvapí tím že za ní v lumii musíte platit zatímco ostatní ji mají běžně zdarma)
Doplňuji:
Z dnešní nabídky bych za tu cenu dnes volil SONY XPERIA M

(slabší SAMSUNG GALAXY S3 MINI má už svého velmi dobře vybaveného nástupce S4 MINI ale ten je ještě dost drahý)

DoctorWho

Nechápu to co si doplnil, ale doporučuji Galaxy s3 mini, je dobrý :)

Rapix

Já si nedávno kupoval foun z číny (THL 100). Zatím spokojenost, ale záleží na co ho potřebuješ. Číňani mají vesměs špatný zvuk při telefonování a mikrofon je na tom ještě hůř. Že se GPS chytá 20 min ani zmiňovat nebudu. Nevím jak je to na tomto serveru s reklamou, ale zkus se podívat na největší stránky o androidech tam vždy dobře poradí klidně i o jiných founech.