LucinkaLLL

Jaký telefon?

Jaký telefon si koupit ..
tak 6000 – 7000 tisíc
dotykový
android 4.0 nebo 4.1

Odpovědi
Bedy

V této cenové relaci a s těmito požadavky by nemusela být špatná volba mobil LG P710 Optimus L7 II – je to použitelný mobil, má docela slušnou baterku, solidní foťák, má i velkou vnitřní paměť 4GB, kterou lze rozšířit paměťovými kartami a má Android 4.1

Možná by bylo lepší se kouknout po jiném operačním systému, Android nepatří zrovna mezi nejpovedenější – je takový celkem náročný, pomalý, občas se seká, navíc existuje pro něj dost virů a zase mi přijde trošku takový kýč si ho brzdit antivirovým programem, který stejně nezaručuje 100% bezpečí.

Navrch řada aplikací požaduje dost nesmyslná oprávnění, například Vám mohou lézt do kontaktů, zjišťovat vaší polohu apod. – přitom to vůbec není potřeba taková oprávnění, to je asi jen nějaká Googlovina – Google je znám sledováním aktivity svých uživatelů skrz své produkty a podle řady názorů se to děje i skrz Android.

Osobně mám výborné zkušenosti a doporučuju lidem mobily s operačním systémem Windows Phone. To je tak trochu takový kompromis mezi Androidem a Apple iOS. Je velmi svižný, rychlý, vyladěný, je pro něj dost aplikací a je bez virů.

Kdybych Vám měl v této cenové relaci doporučit nějaký mobil, tak by to byla Nokia Lumia 720, která má obrovskou výdrž – vydrží v pohodě 3 dny běžného používání, má výborný foťák a je velmi svižná. Výhodou je i to, že je k dostání v několika barvách a vím, že se to docela chytlo, protože to začali napodobovat i jiní výrobci, třeba HTC.

Tímto bych mohl doporučit jako možnost č.2 mobil HTC Windows Phone 8X, který je trochu Lumii 720 podobný, má oproti ní obrovskou vnitřní paměť – a to 16GB, ale zas ji nejde doplnit o paměťovou kartu jak u Lumia 720. Na druhou stranu má zas o něco lepší dipslej, ovšem na úkor baterky, ta opravdu nemá takovou železnou výdrž jako u Lumie 720.

Zkuste to ještě promyslet tu Nokii nebo HTC a uvidíte, že to bude dobrá volba.

alenad

vůbec nejsem odborník a specialista , ale za mě Samsung .
Měla jsem Nokii s Sony , fakt doporučuji Samsung i8160 Galaxy Ace 2
, Samsung S5830i Galaxy Ace , Samsung S5830 Galaxy Ace
PS Nokie mě VŮBEC neberou , a Sony se Samsungu nevyrovná a na IPHONE
nemám , takže neumím porovnat IOS