FlAsh_7

Jaký styl fotit? (viz popisek)

Ahoj potřebuji radu. Měl by se fotograf soustředit pouze na jeden nebo i více žánrů? Je to špatně když fotím tzv. „všechno“? Je vhodná kombinace černobílá fotografie(obecně) a foto přírody?(barevně i

Jaký styl fotit? (viz. popisek)

Nejlepší odpověď
Frontinus

Odpověď je jednoduchá a neužitečná: Záleží na schopnostech toho kterého fotografa. A také na tom, proč chceš fotit, tedy jestli to má být koníček, jestli bys to chtěl jednou dělat profesionálně, jestli tíhneš spíše k umělecké fotografii, jestli chceš dělat spíše dokumentární fotografii,…

OT: Za „viz“ se tečka nepíše, není to zkratka, je to rozkazovací způsob slovesa vidět.

Další odpovědi
anonym

z pohledu marketingu je samozřejmě lepší když se jako fotograf na něco specializuješ. Sice to omezuje tvé umělecké vybití, ale lidé si tě budou mnohem snáz pamatovat a tvoji tvorbu se společnými rysy snáze identifikovat.

Pokud to ale nechceš děla profesionálně a systematicky ze svého jména budovat uměleckou značku, tak si samozřejmě foť co chceš a co tě zrovna baví, z počátku to stejně ani jinak nepůjde než si své nejsilnější téma najdeš.

Drap

To musí každý sám podle sebe. Každému vyhovuje něco jiného.

Edison

… prdlajz fotograf. Nemá ani představu o tom, co a jak chce sám fotit, jak to pojmout, jak skloubit co se jemu líbí.. jak by to mohl dělat s ohledem na ostatní pozorovatele??? Než se začneš takhle ptát, asi by nebylo od věci o fotografii něco nastudovat.