kemis

Jaký strom dosahuje nejvyšší výšky?

Nejlepší odpověď
takhlene

Nejvyšší strom na světě:
K nejvyšším rostlinám patří určitě sekvoje vždyzelené, rostoucí v Kalifornii. V americké Kalifornii byl objeven strom, který se zřejmě zapíše do Guinnessovy knihy rekordů jako nejvyšší na světě. Jak oznámil list San Francisco Chronicle, v severokalifor­nském národním parku Redwood našli vědci dokonce hned tři stromy, které jsou patrně vyšší než dosavadní rekordman.
SAN FRANCISCO – Oficiálně nejvyšším stromem světa je nyní sekvoj pojmenovaná Stratosphere Giant, která měří 112,6 m (2× vyšší než Petřínská rozhledna v Praze) a nachází se v sousedním Humboldtově státním parku. Všechny tři pravděpodobně vyšší stromy jsou také sekvoje.
Výška nejvyššího z nových adeptů na „titul“ podle objevitelů přesahuje 115 metrů, což představuje asi třicetipatrový dům. Přesná výška se musí ještě odborně přeměřit.

Zdroj: http://www.strom­roku.ic.cz/KR­.html

Další odpovědi
BEAES

Sekvoj vždyzelená

NinaAngels

Sekvoje a baobaby…