martas178

Jaký SSD disk zvolit pro stolní počítač?

Plánuji koupi nového SSD disku za rozumnou cenu do 3800kč. Rozhoduji se mezi Samsung 850 EVO 250GB a Intel S3520 240GB. Kapacita 240–250GB je stejná ale za tu cenu jsem vygooglil na https://vas-pomocnik.cz/test-ssd-disku/ i vyšší kapacitu ale ty značky moc neznám. Na jaké parametry bych se ještě měl zaměřit? Sekvenční zápisy nebo rychlost čtení?

Odpovědi
Emefej

Samsung 850 EVO 250GB

Mám ho, zatím naprostá spokojenost. S jinou značkou zkušenosti nemám.

mosoj

Samsung 850 EVO 250GB

Mám na něm nainstalovaný systém.

dubraro

Samsung 850 EVO 250GB

Mám Samsung Evo 500GB a jsem spokojen.

Arne1

Intel S3520 240GB

Nechce se mi koukat na parametry, Intely jsme ještě nedávno hodně kupovali.
Jako hodně důležitý parametr bych bral záruku, nejraději pětiletou. Dokonce bych ji upřednostnil před drobnými rozdíly v rychlosti

Edison

Samsung 850 EVO 250GB

Chybí tu „jiný“. Za cca dvojnásobek se dá pořídit čtyřnásobný. Já bych asi dával dva… Jeden na data a jeden na systém. Podle toho bych vybíral technologii. Chystám si udělat dvouterrovou flashku. A vybral jsem NAND.

Muffz

Samsung 850 EVO 250GB

Neznámým značkám je lepší se vyhnout. Většinou je to levná Čína, kde si při benchmarcích a testech vede dobře, ale nikde není testována dlouhodobá výdrž. Tyto SSD jsou méně kvalitní a často rychle odpadnou (třeba za 2 roky). Hrát si takhle s osobními daty je aspoň pro mě velké riziko a radši si zaplatím kvalitu.

Přiklonil bych se k tomu Samsungu.

anonym

Samsung 850 EVO 250GB

zaměřte se především na rychlost zápisu to je základní určující faktor.
Nejlépe ale vyberete když budete hledat podle přesně naměřených hodnot zde http://ssd.user­benchmark.com/

Podle tohoto webu vychází zrovna Samsung 850 EVO nejvýhodněji …