paliska220Be

Jaky sport začít dělat a jak zacit??

Dobry den, jaky zvolit sport kromě fotbalu
Když někdo neví s jakým začít a kde s nim zacit ?

Odpovědi
Dochy

To je těžký. Jen Ty můžeš vědět, který sport Tě alespoň trochu láká. Neříkej, žes na těláku pár sportů nevyzkoušel. Pro spíše samotáře může být dobrý běh, plavání. Kdo má rád kolektivní sporty, tak kromě fotbalu je u nás běžná košíková, volejball. Pokud nenajdeš skupinu, která by se něčemu věnovala, můžeš zkusit dát dohromady svou. Pokud potřebuješ tělocvičnu či hřiště, většinou se nechá domluvit pronájem ve večerních hodinách na místní škole, ve městech bývají buď městská sportoviště, nebo nějaký sokol, nebo něco podobného…

Mirdas

Snad každý sport se dá provozovat na jakékoliv úrovni s radostí, v jakémkoliv věku a tedy se také dá začít kdykoliv.
Ovšem jen vy sám musíte vědět který to sport je.

NonClockwork

První se zeptej, jestli upřednostňuješ týmového nebo individuálního sportovního ducha. Potom se zeptej, jestli by jsi raději něco akčnějšího/bo­jovějšího nebo kultivovanějšího. Z akčnějších individuálních sportů můžeš zvolit např. bojové sporty s nástroji (např. kendo, šerm) nebo bojové sporty bez nástrojů (box, karate, judo aj.). Pokud tě láká individuální kultivovanější sport, můžeš zkusit lukostřelbu, golf apod. Jestli tě dlouhou dobu fakt nic nebude lákat, zkust se ze sportu zaměřit na umění pohybu těla (tanec, yoga,…). Osobně jsem začal s bojovým uměním a od té doby tíhnu jenom jedním směrem, takže zvolený sport může ovlivnit i tvé uvažování, kterým směrem ve světě sportu kráčet dále.

Kelt

Je třeba si položit určité otázky, než se rozhodneš. Záleží na tvém věku a na tom, jak moc se chceš danému sportu věnovat. Potřebuješ motivaci. Je to jako s učením cizího jazyka. Musíš mít důvod dělat nějaký sport. Chodí tam kamárád, přítelkyně. Tak tam chodíš kvůli někomu, nebo se hecujete nebo chcete být spolu, dvojice nebo parta.
Pak záleží na tvé povaze, zda chceš dělat sport rekreačně nebo v nějakém oddíle.
Ke každému sportu existuje mnoho literatury,návod, jak to dělat a záleží na dalších okolnostech. Některé sporty jsou dost nákladné a vyžadují navíc absolvování určitých zkoušek, parašutismus, letectví, automobilní sport, motokros, cyklistika. Běhat si můžeš na louce, po lese, na stadioně. Běhání a plavání, in line nebo cyklistika jsou relativně levné sporty,. Záleží i na tom, zda máš k dispozici nějakou posilovnu v blízkosti a pod. Kdybys otázku blíže specifikoval, dostal bys lepší odpověď.

Kajolka

Hlavně si zvol doplňky, které ti budou sednout. Pokud se sprotem začínáš, tak to chce minimálně hodně dobrý magnezko.