Poklička

Jaky specifické liché jednociferné spatně dělitelné číslo?

Nejlepší odpověď
Emefej

Co to je špatně dělitelné? Číslo buď je dělitelné nebo není dělitelné.

Další odpovědi
Mc Merkurion

a co prvočísla? 3,5,7

arygnoc

čo tak nula?

blbo sa delí, blbo sa ňou aj delí či násobí.
ale je užitočná vo funkciách.

Mc Merkurion

nula je sudá…

arygnoc

Mc Merkurion:

a viete to dokázať?

;)

Mc Merkurion

Množinu všech sudých čísel lze zapsat jako

Sudá = 2Z = { …, −4, −2, 0, 2, 4, … }
Množinu všech lichých čísel pak jako

Lichá = 2Z + 1 = { …, −3, −1, 1, 3, 5, … }
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sud%C3%A1­_a_lich%C3%A1_%C4%8D%C3%­ADsla

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neni-nejaky-zpusob-jak-si-zapamatovat-rozdil-mezi-sudymi-a-lichymi-cisly#discussi­on...ale si pamatuji,že sudá čísla jsou beze zbytku dělitelná dvěma a to u nuly lze

arygnoc

nula sá dá prakticky bezo zbytku deliť akýmkoľvek číslom.

pre nulu platí niekoľko predpisov:

0/n=0
0*n=0
0!=1

n/0=infinitiv (považované za neprípustné, zakázané)

n na 0=1 (platí i 0 na 0=1)

definícia párneho čísla:
Párne číslo je každé celé číslo, ktoré je celočíselným násobkom čísla 2

definícia nepárneho čísla:
Párne číslo je každé celé číslo, ktoré je celočíselným násobkom čísla (2n-1)

z tejto definície vyplýva, že pokiaľ číslo násobkom 2n (alebo 2n-1), musí ním byť i bezo zbytku deliteľné:

2*0=0; 0/2=0
3*0=0; 0/3=0

a to platí.
číslo 0 spadá do oboru oboch definícií.

a aby to nebolo také jednoduché, v množinovej matematike je 0 plnohodnotný prvok, rozhodne nie je rovná {} (tj. prázdnej množine).

Mc Merkurion

v tom případě bych řekl,že platí: lichá 2z+1,ale muj selský rozum mi jednoduchou poučkou lichá-sudá na střídačku říká,že nula je sudá,i když je pravda,že když nejni nic,tak neurčíme jaké JE — jinak stále čekám,že někdo řekne,jaké je to specifické číslo,pro mě 15,je berouse (ale to je dvojciferné) a výsledek se taky špatně dělí

Mc Merkurion

…si pamatuju.. jako málo věcí ještě ze školy,zbytek jsem hledal na potvrzení (jestli mi náhodou neselhala paměť)