Lorax

Jaký souřadný systém používají seznam mapy a google mapy?

www.mapy.cz
www.google.cz/maps

Nejlepší odpověď
Hlada

WGS84

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že souřadnicový systém je pro všechny mapy jednotný: 180 stupňů zeměpisné šířky a 360 stupňů délky (180 východní + 180 západní). Dále děleno po minutách a vteřinách. Rozdílné jsou jenom způsoby zobrazení kulových ploch povrchu Země do dvojrozměrného prostředí, každé má své zkreslení. Jediné věrné představuje globus – 3D.

Kepler

Hlada: WGS84. Za prvé nevím sice co to je a za druhé mě to uráží 🙂 A ten systém používá co? Že by volání z okna: tady jsem!?

Arne1

World Geodetic System 1984 (zkratka WGS84) = viz WiKi. Definuje kde je počátek světa (bod N0 E0) a jak se to počítá dál. Dříve se používaly i jiné .

Na mapách je pak otázka jakou projekcí se koule dostane na rovnou plochu.

Kepler

To se mi ulevilo s tím počátkem světa, každý si to může definovat jak sám chce. Ale souřadnicový systém je podle mně jen jeden. Jak jinak chceš vyhledat místo na mapě, nebo dojet pomocí GPS na určené místo? Taky významné instituce, města atd. přidávají GPS souřadnice. Nějak tomu nerozumím, k čemu slouží systém WGS84?

Hlada

Je to jeden ze způsobů, jak zobrazit zemský šišoid na placku.