Avatar uživatele
anonym

Jaký software na architektonické vizualizace?

Určitě všichni znáte realitní katalogy plné hezkých vizualizací novostaveb a bytů. Rád bych věděl, jaký software nejčastěji designeři využívají při tvorbě exteriérů, popř. které modelové balíky (stromů, keřů atd.) Pokud máte zkušenosti nebo jste z branže, tak pište.

Zajímavá 0 před 3373 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
jpau

Autodesk Revit

Cinema i Bleneder jsou fajn grafické nástroje ale k tomuto se naprosto nehodí... Není tam žádná knihovna používaných elementů (okna, dveře atp.) takže bys všechno musel dělat od nuly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rubik

Já používám 3DS max, ten je ale strašně drahej. Koupil jsem starší verzi za zlomek ceny, jinak stojí kolem 150000 kč. Můžeš použít i Cinemu 4D, možná i Blender (ten je free) a Google Sketch-up.

Jestli si chceš vyzkoušet 3DS maxe, tak na turbosquid je jeho odlehčená free verze (gmax) - http://www.turbosquid.com/… - ta ale nemá render a má omezenej export a import.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
5ran

Na http://www.5ran.cz můžete vidět profesionální 3d vizualizace tvořené pomocí 3dsmax + zásuvný modul na rendrování vray. Blender je open source project - tudíž je zdarma. Výstupy zatím ale nejsou tak kvalitní. Obecně se dá použít jakýkoli 3d software (tzn. i zmíněná cinema 4d, maya, lightwave), ale 3dsmax + vray je dnes nejpoužívanější kombinace (a v podstatě nejdražší). Pokud to s vizualizacemi někdo myslí dnes vážně, vyšší cenové investici se nevyhne.

Zdroj: http://www.5ran.cz/sluzby/3d-v izualizace/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kristýnary

Ahoj, já sice pracuji v jiném oboru, ale nechali jsme si udělat speciální software pro naši firmu od https://www.memos.cz/ a je to super. Jakmile děláš něco speciálního,tak to chce zainvestovat do vybavení, v tomto případě software, protože pak bude tvoje práce nesrovnatelně lepší a lépe se ti bude pracovat.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1112 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet