Otazník123

Jaký smysl mají tyto podvodné telefonáty?

Párkrát do měsíce (1–3×) mívám zmeškané hovory od cizích nesmyslných čísel, vždy s cizí předvolbou (např. naposled +678). Začalo to asi před 3 měsíci. Zajímavé je, že vyzvánění vždy trvá max. 2 sekundy a já tak zjistím že mi někdo volal, až když otevřu mobil (neboť mobil za tak krátkou dobu prozvánění ani nezačne zvonit). Záměrem tedy zřejmě není, aby volaný hovor přijmul. Nazpět samozřejmě nevolám, pouze jednou se mi stalo, že jsem si nevšiml podezřelé předvolby a číslo omylem vytočil nazpět. Číslo ale vytočit nešlo. Ještě několik dní potom jsem kontroloval stav kreditu a citlivé údaje v aplikacích apod. Nic se naštěstí neztratilo. Jaký můžou mít tyto telefonáty smysl? A mohou být nebezpečné? Teď když to píšu, jsem si ještě vzpomněl, že cca rok zpět mi mobil několikrát denně začal zvonit bez toho aby mi někdo volal a dokonce vyzváněcím tónem, který ani není v nabídce tónů v mém mobilu (znělo to jako policejní houkačka), samo to po pár dnech přestalo. Myslíte že to může nějak souviset s těmito telefonáty? Může se jednat o nějaký vir? Jen dodám že neinstaluji žádné hry a pouze ověřené aplikace z google play a obecně se na internetu chovám zodpovědně.

Nejlepší odpověď
Kepler

V žádném případě takové telefonáty nepřijímat a nevolat zpět. Hezky by ti vyluxovali peněženku za volání do cizí země s velmi navýšeným tarifem.
https://mobili­zujeme.cz/clan­ky/dejte-si-pozor-na-podvodna-prozvaneni-ze-zahranici

Další odpovědi
zjentek

Hm tak to ti řeknu úplně přesně: o tohle se ti pravděpodobně stará Messenger, pokud někdo z tvých kontaktů, v něm uložených, je zrovna v zahraničí a hraje si s ním! (S tou appkou.) Mně z tohodle málem jeblo! Ale taky to nemusí být zrovna tvůj případ, i když… nevěřim.

To číslo sice nevytočíš, zato ono pěkně vytočí tebe. Pravděpodobně ses dovolal „na internet/síť“, takže prakticky nikam.

Mc Merkurion

… záměrem je nejen jak píše Kepler, ale zjistit, zda je číslo (třebas náhodně vybrané, nebo z celého seznamu) aktivní, to jest, zda, zda je dostupné …

Pepa25

Závěr je vás vylákat, abyste volal zpět. Pak nejenže voláte do Tichomoří (+678 je Vanutau) za příslušnou sazbu, ale tam to ještě může být přesměrováno na prémiovou službu.