www

Jaký smysl má vypočítat zde žákovi DÚ?

Nedělní odpoledne a zvláště pak podvečer se tu objevuje po týdenní absenci nepozorné a líné žactvo se svými DÚ, děs. Nechtějí listovat v učebnicích, ani hledat na netu. Neděláme jim medvědí službu, když jim vypočítáme, zjistíme, atd. vše co právě potřebují?
Doplňuji:
Díky všem za odpovědi!
Samozřejmě s některými názory souhlasím, s jinými již méně. Že jsou často mezi těmito žáky i sprosťáci a neurvalci vím já, stejně jako spousta ostatních. Chtějí si zkrátka tu odpověď bez práce vydupat a pokud se tak nestane, může být zle ☹. To mně vadí ještě víc. Myslím si, že žák, který jde s otázkou sem je ve skutečnosti hlavně líný. Žáků je přece spousta a sem jich chodí nesrovnatelně méně. K netu se ale dostane dnes přece již většina! Tady to mají přece jednodušší, tak je podporujme(iro­nie)..

Nejlepší odpověď
Sůwa

Když má tato poradna v záhlaví „odpověď na každou otázku“, tak proč ne? Jistě si tu nikdo nenechává řešit všechny úkoly a testy ve škole za ně taky neděláme. Klidně se může stát, že něco nechápou a tak se obrátí o radu ke zkušenějším. Kdo to neumí vypočítat, může klidně podobné dotazy ignorovat. Chtělo by to víc shovívavosti a pocopení, už jsem to tu psala několikrát.

Další odpovědi
beer

Myslím si, že smysl pramalý.
Totiž z těch otázek většinou ta lenost přímo čiší. Př.: když už je schopen napsat žák otázku sem, musí být přece schopen napsat ji do vyhledávače. Jenže oni čekají, že se jim přímo napíše výsledek, informace z netu atd., jen aby mohli honem honem zpět k zábavě. Nebo: snaha fikaně zamaskovat DÚ se jim kolikrát daří, otevřít Google ale ne?? Zkrátka nemají na knihu, hledání a tím učení čas a zde je přece spousta, s prominutím volů, co to zvládnou za ně. Od toho přece Odpovědi jsou ne? Takhle převážně přemýšlejí.
Z vlastní zkušenosti vím, že ti co opisovali ap. ve finále vždy shořeli. Třeba u tabule, nebo stačilo ve stejném příkladu změnit malinko zadání a následovalo: „Ale přece tos už vypočítal(a) doma správně! Jak to, že teď nic nevíš?“. Učitel není totiž blbec a praskne to natotata ))

badisko

tomuhle tematu se a otazkam ze nevyhneme …myslim ze jim pomahat s ukoly ma smysl …ale ne jim je vypocitat a udelat jim je cele ..spise by se meli jen nasmerovat spravnym smerem …chapu ze zak nemusi ucivu ..ktere zrovna bere rozumet a spravne ho chapat.. tak si tedy myslim ze nebude od veci jim to vysvetlit na podobnych prikladech ......a kdyztak jim najit nejaky odkaz …ktery jim to dokaze nastinit …jinak jsem proti vypoctum prikladu atd …ale na druhou stranu by mi nevadilo kdyby nejaky zak …uz ukol mel hotovy a chtel by ho prekontrolovat …takovy ukol bych uz bral za vyrizeny a proc jim tedy nepomoct a upozornit je na chyby …nebo nedostatky …

hanulka11

již jsem se nad tím také pozastavila ,ale stále jim nedochází, že škodí jen sami sobě
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-myslite-ze-si-mladez-nedela-ukoly-doma-sama

Damiana

Je tu ta možnost – zeptat se, tak to udělají. Jasně, že pamatuji, že když jsem dělala domácí úkol, tak jsem buď věděla nebo jsem se poštourala v učebnici. Nebo jsem se zeptala našich. Cení se zájem, že někdo dnes ještě domácí úkoly dělá. 🙂 Ty, kteří slušně poprosí, projeví snahu a „dokážou“, že se snažili, ale fakt s tím neumí hnout – neodsuzuji, no tak se zeptají a poradí, proč ne.
Rovnou předhozené zadání ale totálně ignoruji – i kdybych odpověď věděla s jistotou. Protože na samotném položení otázky moc dobře poznáš osobnost tazatele…
Tohle není server, kde někdo povolaný (myslím administrátor) rozhoduje o tom, co sem patří a co ne – to přece všichni dávno víme, ne? Takže je třeba se smířit i s úkoly. Mě třeba zase víc vadí bulvární klepy, trapné pomlouvání a neustálé napadání a nepochopení. Protože to je to, co tu otravuje vzduch, ne nějaká bezobsažná pitomost nad přeponou…

anonym

otázky typu jako vypočítat tohle, jak udělat tamto atd už automaticky přehlížím :/ maximálně by bylo dobré jim napovědět jakým způsobem to třeba vypočítat.. například neříct výsledky příkladu, ale říst, že první se má vypočítat závorka, pak násobení, dělení atd.. a zbytek, at si udělají sami… ale celé to za ně vypočítat? To už je mimo nás…