df

Jaký smysl má kouření doutníků?

Nejlepší odpověď
annas

Jaký má smysl kouření doutníků ví ten, kdo doutníky kouří.

"Proč je doutník něco, co vyžaduje respekt

„Sirka vzplane, a když pomalu otáčíte doutník kolem plamínku a posléze zabafáte, dostaví se vzrušující pocit očekávání. Pak si s doutnajícím havanem uděláte pohodlí, začnete malovat kouřem a vychutnávat všechna aromata a chutě. Vámi vykouzlený kouř se líně vine vzhůru a vy pochopíte, že jste na prahu jednoho z největších smyslových požitků – kouřit kubánský doutník.“

Jeho kouření je úžasným zážitkem, má i svůj rituál

¨Dotyčný vytáhne doutník z pouzdra, ohmatá jej, přivoní k němu, zkoumá barvu a pak teprve si jej zapálí a vyfukuje obláčky.

http://www.for­menonline.cz/proc-je-doutnik-je-neco-co-vyzaduje-respekt/

Několikrát jsem si tohoto postupu všimla ve filmech.

Další odpovědi
Drap

Podobné pocity nelze lehce popsat. Pokud jsi kuřák a již dostatečně stár a vyzrálý pro doutník, tak zkus a uvidíš. Obdobné je to i s dýmkou.

jepik

Cigareta je jenom cigareta, ale doutník to je pokouřeníčko. (W.Churchil)

Rokio

Společenská prestiž a je to i znak bohatství.

ivzez

Stejný, jako kouření čehokoliv jiného
(cigaret, dýmky, marjánky, …)

zjentek

Již od nepaměti si společnost za jakousi známku vlastní prestiže zvolila požitek a konzum a bafání doutníků je jednou z těchto známek. Smyslem kouření doutníku nejsou žádné „dobré trávy“ (rozličné účinky látek obsažených v něm), bafání je prostý, ekologicky škodlivý nonsens, jako i mnoho dalších (za všechny využívání mladých plodin jako paliv).
Už „moudrý“ Werich ve svých bonmotech často hlásal svůj kladný postoj ke konzumu, pozitiva nalézal v obklopování se děvčaty, kouření doutníků a konzumaci vína coby alkoholu a také navrhoval bičování anebo bití holí všech, kteří podobně nečiní, což zdůvodňoval tvrzeními, že se nejedná o lidi, nýbrž typicky o voly (pokud jsem jeho postavu špatně nepochopil). Jinak šlo o chytrého člověka, takže za mne ANO- kouření doutníků má smysl a o to je pro lidstvo nebezpečnější.

Edison

Jaký smysl má kochat se krásou?

elkon

Žádný, jako každé kouření. Je to známka slabé vůle dotyčného.

Pepa25

Někdo si možná myslí, že jsou míň škodlivé, protože se kouř nešlukuje. Bohužel to není pravda. „Studie ukázaly, že doutníkoví kuřáci 4× až 10× častěji umírají na karcinom dutiny ústní, jícnu a hrtanu než nekuřáci.“ (citace viz zdroj)

Zdroj: https://www.od­vykani-koureni.cz/no­vinky/zdrcuji­ci-pravda-o-doutnicich-jsou-stejne-nebezpecne-jako-cigarety-1050

Edison

Elkone, mýlíš se. Slabá vůle je to tehdy, pokud někdo přestat kouřit chce a nejde mu to. Když ald nechce, nevidím v tom vůli vůbec žádnou. Evidentně o kouření vůbec nic nevíš. A doutníků už vůbec ne. Lidi vůbec dělaj sousty nesmyslných věcí a zajímavé je, že za stousty z nich je nikdo neodsuzujue. OProč právě za tohle ano? Zamysli se, než něco plácneš.