Majkl69

Jaký slovní druh je slovo s ve spojení: Petr s Mirkem. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Co to může být za slovní druh… někdo jde s někým …

Otec s matkou, Petr s Mirkem, dívky s chlapci atd.

Další odpovědi
www

Na DÚ je nejlepší učebnice, nebo dotaz přímo vyučujícímu. Více viz odpověď Annas!

Majkl69

Já moc děkuji za vyčerpávající odpovědi. Myslel jsem si, že je lidské něco nevědět. Proto prosím někoho tolerantnějšího než pány/dámy annas a www o pomoc. Je mi 43 let, což lze asi zjistit i přes FB, neboť jsem se přes něj přihlásil. Vaše dedukce je tedy trošku mimo. Pro ostatní – předpokládal jsem, že standardně je to předložka, ale nebyl jsem si jistý, jestli v tomto spojení to není spojka.Řekl jsem totiž dceři, ať dá spojku a paní učitelka jí to škrtla. Proto se tady chci ujistit.

annas

Napověděla jsem vám, uvedla další příklady. Pochopte, že se ptají žáci na vypracování DÚ, což není určitě správné. Nemůžeme vědět, že nejste školách. Na FB nechodíme. Vy zase nevíte, jaká je zde situace, takže chtělo jinak formulovat otázku. Proto jsem jen napověděla, když u s navíc jiná možnost není