Adula.57

Jaký sloh předznamenává toto dílo a proč?

Dobrý den, jaký sloh předznamenává toto dílo: Barholomeus Spranger – Epitaf zlatníka Müllera a proč?

quentos – Není to domácí úkol. Moc dobře vím, že se tu neřeší.. Dávám si do kupy maturitní otázky a na tohle prostě nemůžu přijít.

Nejlepší odpověď
annas

Spranger byl malířem na dvoře Rudolfa II. Jeho obraz Epitaf se řadí do rudolfínského manýrismu .

Manýrismus tvoří jakýsi přechod mezi renesancí a barokem.

Proč předznamenává baroko? Stačí, když se na obraz podíváte, uvidíte, co ztvárňuje, a srovnáte se znaky baroka.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Epitaf_pra%C5%B­Esk%C3%A9ho_zl­atn%C3%ADka_Mi­kul%C3%A1%C5%A1e_M%C3%BC­llera

Reagovala jsem až po doplnění tazatelky, že jde o přípravu k maturitě a nemůže malíře najít. Rovněž u ní převažují otázky různého charakteru …

Další odpovědi
quentos

Dobrý večer, domácí úkoly zde neřešíme.