peterd108

Jaký si mám vybrat mobil?

Chtěl byhc, aby měl android, měl připojení k internetu a měl cca 3,2 palce. Cena by byla tak do 3000 Kc.

Nejlepší odpověď
Hohny

Připlaťte si cca 800,– a Huawei Ascend Y300 je jasnou volbou, v této ceně těžko hledá konkurenta a za těch „málo“ peněz, dostanete hodně muziky.
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/huawei-ascend-y300/

Další odpovědi
pl4toon

Doporučil bych buď HTC Desire, nebo případně levnější a slabší HTC Wildfire.
Desire jsem nedávno koupil za 2300 na Aukru pro přítelkyni, je jako nový i s příslušenství a zárukou, je spokojená.
Např. zde: http://aukro.cz/htc-desire-100-stav-jako-novy-zaruka-i3276835595.html

Bedy

No do 3 tisíc nic solidního s Androidem nekoupíte. Na Android potřebujete silnější mobil, to co se prodává v této relaci má buď starší verzi Androidu, a ta zrovna z hlediska bezpečnosti na tom není nejlépe.

Často tyhle mobily mají s bídou 512 MB RAM a tak 1GHz procesor, což je na Android málo, je to takové funkční minimum. Slabší konfiguraci určitě nebrat, znám modely třeba jen s 600MHz a to je opravdu o nervy časem. Na těchto slabších konfiguracích často běží ještě starší verze Androidu a ty opravdu jsou plné bezpečnostních děr, jsou stejně pomalé, prostě osobně ze zkušeností nedoporučuju.

Nicméně trváte-li na Vašem přání, můžu vypíchnout například Alcatel OT-4030D, který má Android 4.0, displej 3,5", 512MB RAM a 1GHz procesor, takže to by se ještě dalo. Nicméně rozlišení displeje je slabých 480×320, takže žádnou slávu nečekejte, internetové stránky doporučuju prohlížet v mobilních verzích.
Pak jsou v této cenové relaci další mobily s novějším Androidem, ale ty mají slabý procesor a to bych si opravdu na triko vzít nechtěl. Kdyby Vás to zajímalo, tak například Gigabyte GSmart G1342 nebo Sony Xperia Tipo či HTC Desire C.

Osobně bych v této cenové relaci doporučil mobil bez operačního systému nebo se Symbianem (ty nové verze Anna a Belle jsou dobré oproti těm starým verzím, které mi silně připomínají Android na levnějších telefonech).

Kdybych měl doporučit mobil bez operačního systému, ale taky dotykáč s internetem a úhlopříčkou ty 3,2 palce, byla by to Nokia Asha 311. Byť nemá operační systém, tak Nokia ji udělala tak, aby vypadalo že má operační systém, takže v mobilu je normálně obchod s aplikacemi a hrami, navíc tam dostanete 40 her od EA games zdarma (samozřejmě plné verze), mobil je celkem výkonný na to, že je bez systému. Mobil obsahuje rychlý prohlížeč Nokia Xpress Browser, který dokáže ušetřit spoustu stahovaných dat a prohlížení s ním je velmi rychlé.

A kdybych měl něco doporučit se Symbianem Belle, byla by to Nokia 500 – mobil je to solidní se solidním výkonem, samozřejmostí je zde obchod s aplikacemi a hrami, takže je to podobné jako u Androidu, do mobilu si lze opět nainstalovat ten Nokia Xpress browser, takže prohlížení stránek bude rychlé a pohodlné.

anonym

zkus se podívat sem http://android-telefony.heure­ka.cz/f:p:-3000/