Scraftus^

Jaky si mam koupit?

Jaky si mam koupit nejlevnejsi dotykovy mobil s androidem?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nejlevnější mobil a Android, to nejde dohromady, to Vám mohu říct i z osobních zkušeností. Obvykle tyto telefony mají velice slabý procesor (méně jak 1GHz), málo operační paměti (méně jak 512MB) a to se téměř nedá používat – zamrzá, pomalé, otravné hlášky o nedostatku operační paměti apod. Citelné to je zejména, pokud chcete využívat nějaké aplikace či hrát hry.
Většinou ty telefony mají starý Android 2.3 bez možnosti upgradu na novější. A to z bezpečnostního hlediska není dobré, zvlášť, když je Android otevřený operační systém.

Co bych Vám doporučil?

  1. Trváte-li striktně na Androidu.

V tomto případě hledejte mobil s dvoujádrovým procesorem a aspoň s 1GB operační paměti (RAM). Nezapomeňte, že levnější telefony musí být někde „ošizeny“ – často to je na úkor materiálu či kvality vnitřku. Myslete na to, že se mobil může pokazit… Zkuste kouknout na http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/f:2479:8­02120,802130,847071,1047­535,1148918;2480:1-;17220:1024-/?o=4
Asi nejlevnější je Gigabyte GSmart Roma R2 (nepočítám-li opravdu ty plečky)

  1. Na Andoridu tolik netrváte

Na trhu s mobily je řada operačních systémů mimo Android. Pokud chcete něco levného, a ty nejlevnější Android mobily se dají pořídit už za nějaké 2 tisíce tisíce (ale i méně – vizte Aukro a ty různé napodobeniny známých mobilů), tak lze pouvažovat o platformě Asha. Ta sice nenabídne tolik aplikací a her, zato však je to vyladěné a použité v kvalitních mobilech Nokia. Pro surfování po Facebooku četně nahrávání fotek apod. či třeba prohlížení internetu je to též dostačující. Doporučím Nokia Asha 311, ale špatná není i nejlevnější Asha 305 za 1550 Kč.

Další možností je pak nějaký Windows Phone telefon, tam ty ceny začínají na nějakých 2,5 tisících. Výhodou je nenáročnost Windows Phone, ten Vám slušně pojede i s 256MB RAM a 800 MHz procesorem jako třeba ZTE Tania nebo Nokia Lumia 610. Android bohužel nikoliv.

Zdroj: mobilni-telefony.heureka.cz