Juicer

Jaký je rozdíl mezi vládou úřednickou, koaliční a vládou jedné strany?

Nejlepší odpověď
Alesh

Jak píše kolega, jen vláda jedné strany vůbec nemusí být nedemokratická či diktatura. Pokud v demokratických volbách nějaká strana dostane tolik hlasů, že získá většinu, pak může klidně vládnout sama.

Další odpovědi
Kepler

Úřednická vláda je jmenována na přechodnou dobu, skládá se z odborníků bez ohledu na politickou příslušnost. Koaliční je tvořena politiky z více stran tak, aby měla většinu. Vláda jedné strany je nedemokratická, je to diktatura.

Kepler

Aleshi, máš samozřejmě pravdu, ale pochybuju, že by se to jakékoliv straně u nás povedlo.

Alesh

To ale na tom faktu nic nemění 🙂 Navíc ani nebylo v otázce řečeno, že se má jednat o naší zemi. 😉