SanJay .

Jaký je rozdíl mezi různými druhy křesťanství (např. katolíci, evangelíci, baptisté, mormoni atd.)?

Nejlepší odpověď
Dismas

Katolická církev je ta původní, ve které byli apoštolové, v jejím čele stojí papež.. Protestanti obecně nevzdávají úctu svatým a Panně Marii, narozdíl od katolíků a pravoslavných neslaví Eucharistii při každé bohoslužbě, jejich bohoslužby jsou často tak neformální, že to silně zavání neúctou k Bohu, nemají žádnou hlavu církve. Pravoslavná církev je soubor církví vedený patriarchy, jejich liturgie se nejvíce podobá liturgii prvních křesťanů, má více společného s katolíky než proteestanty.

Další odpovědi
bububabu

Baptisté a mormoni, jehovisté atd. jsou jenom sekty, nejsou to křestané. Zařadila bych sem i muslimskou víru.
Protestanti nevěří jako katolíci že se na oltáři promění hostie v tělo a krev Pána Ježíše.
Takže křesťanství je jen jedno a vždycky bylo a to je katolická církev. Křesťanství není rozděleno na jiné křestanské větve! Ostatní jsou jen odpadlíci kteří si chtějí Ježíšův zákon usnadnit.