Jaký rozdíl je mezi americkou a evropskou policii?

Zajímalo by mě,včem se všeobecně odlišuje i v praktikách americká policie od té evropské ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Američtí policisté mluví líp anglicky, než evropští. S jednou výjimkou. Britští policisté umí líp anglicky než američtí. 🙂

Jinak mám za to, že v USA nejsou namátkové (preventivní) silniční kontroly. Policie vás zastaví až teprve v případě podezření z nějakého porušení zákona. Z toho plyne, že v podstatě můžete třeba řídit ožralí a pokud nic neprovedete, nemůže se vám nic stát.
Další podstatný rozdíl spočívá v odlišném právním systému. V trestním řízení je v našem tzv. kontinentálním právu nahlíženo na skutek jako na porušení nějakého psaného zákona. Celou dobu se zkoumá jestli se jednání pachatele dá napasovat do nějakého paragrafu. V anglosaském systému se jedná vždy o spor. Stát Texas vs. Mr. Johnson. Pokud soud uzná, že stát Texas má pravdu, pak jde Mr. Johnson bručet. Z toho plynou určité nuance při práci police. Nicméně kriminalistické metody (daktyloskopie, analýza DNA apood.) budou pravděpodobně stejné, osvědčené.

Další odpovědi
Drap

Hlavně se liší uniformou. Jinak to většinou vyjde na stejno.

Kryšpín

Že by někdo dříve vystřelil, neb napadl amerického policistu se blíží k nule, jejich zákroky jsou tvrdé, drsné, nekompromisní a velmi rychlé.
Můj známý byl svědkem, feťák ohrožoval v baru barmana nožem, přijeli dva policisté, kolty v ruce, dvakrát výzva ruce vzhůru, fetka se otočila nůž v ruce a provedla jeden krok směrem k policistovi, druhý byl mírně bokem oba policisté zároveň vystřelili, dva přesné zásahy jak na střelnici, fetka padla, přijel vyšetřovatel, zápis, protokol, odvoz fetky černým havranem.
Znamý se ptal vyšetřováka, jaký budou mít problém policisté po tomto zákroku, odpověď, dostanou pochvalu chránili občany před napadením.