Avatar uživatele
slevin

Aky si koupit router, aby fungoval notebook, ktery bude na patre domu?

jaky si koupit router,aby fungoval notebook,ktery bude na patre domu,router bude delit od nb podlaha,bude umisten v prizemi.a jake jsou cenove relace?dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tohle splňuje každý router – a nebo taky žádný – podle umístění routeru, tloušťky a materiálu podlahy a ´výkonu´ wifi notesu (wifi je obousměrná komunikace, nestačí výkonný router).
Cenové relace – http://www.mi­ronet.cz/Defau­lt.asp?CatId=25169&nS­ortCat=25169&P­N=Price&SORT=
😉
Každopádně doporučuju router s externí anténou – jejím natáčením můžeš ovlivnit směr vyzařování i příjmu vln…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jantar2

Být tebou to nedělám routerem ale pomocí adaptérů které zapojíš do zásuvky v jednom patře (Pak do toho zapojíš LAN z modemu) a v druhém patře zapojíš 2. do kterého zapojíš LAN který povede rovnou do počítače… Instalace je jednoduchá a stačí Ti jenom elektrické vedení v domě! A navíc to bude mít lepší signál než zasekané Wi-Fi… Já tyto „síťové prvky“ osobně vlastním nemůžu si je vynachválit měl jsem to zapojené hned a rychlost je prvotřídní

Pokud by jsi chtěl přímo ty jako já koupíš je třeba jako set na Alza.cz za 776,–Kč (Včetně DPH) Přímo na Alze se to jmenuje „ZyXEL PLA-4201 Twin Pack“

Přeji hodně štěstí při rozšiřování sítě a příjemný den!
Doplňuji:
Pokud jsi to z mého popisu nepochopil na Alze to mají u produktu vše krásně popsané

Upravil/a: Jantar2

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Jak píše mowla, záleží na podlaze. Kup si jeden WiFi router nejlépe s označením „N“ 300 Mbps (např.: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=767 ) a otestuj, jak to šlape. Když budeš spokojený, není potřeba nic dalšího. Když spokojený nebudeš, bude to chtít řešit druhé patro samostatně pomocí AP (funguje prakticky shodně jako router). Jak router s AP propojíš je věc samostatná. Pokud máš možnost protáhnout UTP kabel skrz strop, je to lepší. A samozřejmě můžeš použít i powerline (adaptéry do zásuvek). Řešení s WiFi je ale dražší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet