slevin

Aky si koupit router, aby fungoval notebook, ktery bude na patre domu?

jaky si koupit router,aby fungoval notebook,ktery bude na patre domu,router bude delit od nb podlaha,bude umisten v prizemi.a jake jsou cenove relace?dik

Nejlepší odpověď
anonym

Tohle splňuje každý router – a nebo taky žádný – podle umístění routeru, tloušťky a materiálu podlahy a ´výkonu´ wifi notesu (wifi je obousměrná komunikace, nestačí výkonný router).
Cenové relace – http://www.mi­ronet.cz/Defau­lt.asp?CatId=25169&nS­ortCat=25169&P­N=Price&SORT=
😉
Každopádně doporučuju router s externí anténou – jejím natáčením můžeš ovlivnit směr vyzařování i příjmu vln…

Další odpovědi
Jantar2

Být tebou to nedělám routerem ale pomocí adaptérů které zapojíš do zásuvky v jednom patře (Pak do toho zapojíš LAN z modemu) a v druhém patře zapojíš 2. do kterého zapojíš LAN který povede rovnou do počítače… Instalace je jednoduchá a stačí Ti jenom elektrické vedení v domě! A navíc to bude mít lepší signál než zasekané Wi-Fi… Já tyto „síťové prvky“ osobně vlastním nemůžu si je vynachválit měl jsem to zapojené hned a rychlost je prvotřídní

Pokud by jsi chtěl přímo ty jako já koupíš je třeba jako set na Alza.cz za 776,–Kč (Včetně DPH) Přímo na Alze se to jmenuje „ZyXEL PLA-4201 Twin Pack“

Přeji hodně štěstí při rozšiřování sítě a příjemný den!
Doplňuji:
Pokud jsi to z mého popisu nepochopil na Alze to mají u produktu vše krásně popsané

McArthur

Jak píše mowla, záleží na podlaze. Kup si jeden WiFi router nejlépe s označením „N“ 300 Mbps (např.: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=767 ) a otestuj, jak to šlape. Když budeš spokojený, není potřeba nic dalšího. Když spokojený nebudeš, bude to chtít řešit druhé patro samostatně pomocí AP (funguje prakticky shodně jako router). Jak router s AP propojíš je věc samostatná. Pokud máš možnost protáhnout UTP kabel skrz strop, je to lepší. A samozřejmě můžeš použít i powerline (adaptéry do zásuvek). Řešení s WiFi je ale dražší.