ten který je

Jaký původ má rčení,že někdo maká jako Bulhar?

Kdo to vymyslel?Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-ma-bulhara

" Jak prozrazuje publikace Pražský uličník: encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství (vyšlo 1998 v naklada­telství Libri), mívali v těchto místech zelinářské zahrady Bulhaři, jejichž hlavní kolonie byla v Michli při Botiči. Pomístní název U Bulhara se vžil natolik, že se pak už této oblasti jinak neříkalo, až se nakonec stal oficiálním názvem jedné z ulic – U Bulhara. Bývala tu i hospoda U Bulhara, stávala koncem 19. století na začátku dnešní Husitské ulice.

Mimochodem, někdy z těch dob, kdy tu bulharští zelináři zahradničili, pochází i rčení „dřít jako Bulhar", které je odvozeno z toho, že práce na zahradě byla dřina a zahradníky byli často lidé této národnosti. Současní Bulhaři nad tímto českým úslovím jen nechápavě potřásají hlavou, protože jak sami přiznávají, workoholismus není bulharské mentalitě ani trochu vlastní." atd.

http://www.re­gionrevue.cz/b-jako-bulhar-ska-krizovatka.a100­.html

ten který je

Tak jednoho Bulhara zelináře si pamatuji.Jako malý kluk jsme k němu chodili s matkou pro zeleninu.Měl malou zahrádku na okraji Prahy.

annas

Když jste domorodec, tak určitě víte, kde Bulhaři pracovali.

Někde jsem slyšela, že si úsloví přivlastnili i Brňané, přece nemohou zůstat pozadu. 🙂

Ale i v Olomouci v 80. letech prodával zeleninu (tehdy Ovoce a zelenina) rovněž Bulhar, ale už se u nás narodil. Převzal po rodičích. Kupovala jsem u něho štiplavé papriky, které se tehdy moc jinde neprodávaly.

ten který je

Ten zelinář byl už v důchodovém věku a ani nevím jaký měl životní příběh.Měl dobré ředkvičky.:-)