Duvemblejt

Jaký průměr vysvědčení na střední škole

Ahoj všem ,chci se zeptat jak se to s průměrem vysvědčení pokud bych chtěl jít na obor IT ( informační technologie , počítače) Díky za názory.

Nejlepší odpověď
RQLM

často nezáleží na celkovém průměru, ale zajímají je jen profilové předměty. co můžu posoudit z vlastní zkušenosti, třeba na IT obor na FBMI ČVUT ti stačí dobrý průměr z matiky a fyziky (myslím že do 2,0) a jdeš bez přijímaček.

Další odpovědi
Alesh

Dříve (pár let zpátky) se bralo z dobrým vysvědčením bez přijímaček, ale taky ne všude, ostatní dělali přijímačky. Dnes si myslím, že to nikdo neřeší. Specielně na technických oborech (pokud se tam ještě vůbec přijímačky budou dělat) vzali skoro každého a během prváku ti slabí odpadli sami. Předpokládám, že situace je furt podobná.
Věz, že to v konečném důsledku není o nějakém průměru, ale o tom, co skutečně umíš a jak dokážeš přemýšlet, to se cení a jedině to v kombinaci s jistou mírou snahy a třeba i štěstí tě přivede k titulu.

chudst

Na vysvedceni vsude vicemene kaslou, jen na par skolach chteji z urcitych predmetu dobre znamky. (Na informatice po vas nebudou chtit dobre znamky z biologie, na medicine je po vas chtit budou, apod.) Jinak slouzi akorat k tomu, ze vas vezmou casto, pokud mate znamky do nejakeho prumeru, nebo jste mel z matematiky 4× za sebou na vysvedceni jednicku, apod. – bez prijmacek. Ale to si chce zjistit na kazde skole individualne, zase tolik IT neni. VUT a Masarna v Brne, CVUT v Praze, tusim neco v Ostrave.