wrec

Jaký průjezd křižovatkou v případě dvou souběžně odbočujících vozů je správný?

Tady je schéma
http://tinypic­.com/r/160wqcx/8
na silnici nakreslené linie pruhů při odbočování.
Silnice, na kterou vozidla odbočují je jednosměrná.
Doplňuji:
*na silnici nejsou nakreslené linie pro odbočení

Nejlepší odpověď
mosoj

Základní pravidlo v tomto případě je, že se při odbočování a průjezdu křižovatkou nesmí přejíždět z pruhu do pruhu. Takže jedině zelená varianta je správně. Odbočení a průjezd křižovatkou se musí provést v tom pruhu v jakém do křižovatky najedu. Takže správná je zelená trasa a ne ta co se někomu zamlouvá nebo líbí !!!!.

Další odpovědi
anonym

Zřejmě bych použil ´červenou´ variantu.

klumprt

Mně se více zamlouvá zelená varianta, protože základní pravidlo je, že vozidla mají jezdit u pravého okraje vozovky.

setapouch

Vubec nechapu o co jde.