jaký prst na nohach je nejduležitější

zajima mě jestli je duležitější prst nebo malíček

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Domnívám se že palec.

Našel jsem bodové ohodnocení při urazu a palec má větší ohodnocení než jiné prsty, takže na 100% je to palec!

S9240 Zlomenina palce nohy bez dislokace 20
S9241 – s dislokací 40
S9242 – tříštivá 60
S9243 – nitrokloubní 60
S9244 – otevřená připočítat bodové ohodnocení
rány v místě a poškození
měkkých tkání
S9250 Zlomenina jiného prstu nohy bez dislokace 5
S9251 – s dislokací 10
S9252 – tříštivá 15

S9253 – nitrokloubní 15

odkaz:
http://www.pa­cienti.cz/cla­nek.php?id=451

Další odpovědi
vecernice

Slyšela jsem,že je to malíček,ale když se projdu tak mám pocit,že je to palec.V každým případě bych nechtěla přijít ani o jeden.

ReHu

Já si také myslím, že palec.

Michal

Je jich tam deset dohromady 5 na každé noze. Jsem přesvědčen,že každý má,díky moudré přírodě, nezastupitelnou funkci.Jiná věc je,že se musíte někdy naučit žít bez palce,malíčku a tak dál kvůli nemoci, např.cukrovce.

Zdroj: život

anetadela1

Já jsem také slyšela, že je to malíček.

iwetax

Známí měl amputovaný palec a při chůzi ztrácel rovnováhu. Takže palec

fortin

Myslím že dělník. Na blbou otázku Odpovědi.cz čekají.

Zdroj: http://www.ales­rehak.com/edi­tor/filestore/I­mage/O_diaman­tech/delnik__1_­.JPG

infant

Nejhorší ztráta je u palce, ale pro chůzi jsou důležité všechny prsty. O malíčku vznikla ta legenda proto, že když o něj člověk příjde, tak si na to dlouhou dobu zvyká, on tam totiž funkci má i když to tak nevypadá. A někdo to zkomolil, že je nejdůležitější.

Zdroj: infant.blog.cz