luckykubrt

Který program odhaduje kategorii na otázky v Odpovědi.cz?

Odpovědi
cochee

A proč myslíš, že takový program existuje, resp. za jakým účelem? Kategorii není třeba odhadovat, protože ji určuje tázající při tvorbě otázky.

Kepler

Nejde o žádný program, tak si kategorie jen zadal majitel webu a je jen na tobě, kterou si vybereš. To co se někdy objeví jako doporučení je jen našeptávač, který je zřejmě založený na klíčových slovech. V 50% mi nesedí ani jedna kategorie. Byl jsem i na jiném webu a tam byly kategorie nasazeny mnohem lépe. Stejně nechápu k čemu to je, kdyby ty kategorie zrušili, nic by se nestalo. Já teda aspoň kategorie vůbec nevnímám. Je těžké si představit, že by někdo preferoval jen některé a ostatní by ho nezajímaly.

led

Pri zadávaní otázky si užívateľ sám určuje kategoriu (veľakrát chybne) do ktorej vloží svoju otázku
Jestvuje analyzátor slov, výrazov, pojmov, ktorý vyhľadáva (podobne ako google vaše požiadavky na internete a následne vám posiela na monitor cielené reklamy) v databaze stránky už použité pojmy a porovnáva s vopred určenými (programátorom) výrazmi pre jednotlivé kategórie.
(Toto vysvetlenie berte ako laické, programátor by sa vyjadril inak.)

Cenobita

Ano dělá to tazatel, ten určuje kategorii.

Kepler: kategorie mají svůj smysl, pokud bych chtěl pročítat zpětně různé informace vyberu si kategorii a nemusím procházet celý web, nejspíš by se ale měly udělat ještě trošku lépe. Našeptávač je tu udělaný dobře.

Například by to chtělo mít lepší filtr: kdy byl příspěvek publikován, rok od, rok do, jakou měl příspěvek karmu.

U Otázek a odpovědí chybí datum a čas, tento údaj může být někdy zajímavý, mohl by být třeba jen v detailu otázky (ikonta nebo tlačítko, url …) , nemusí být přímo vidět.

Kepler

Cenobita: vyhledávání podle kategorie by jistě mohlo pomoci, ale problém je právě v tom, že otázky často bývají zařazeny špatně, taky proto, že vhodná kategorie prostě chybí.

luckykubrt

Tak samo od sebe se to těžko asi určí. Možný právě nějaký ten program podle zadaných slov.