Jaro500

Jaký/který program (nejlépe zdrama) použít pro vyčištění notebooku?

Původní neotázka
Jaký program(nejlépe zdrama) použít pro vyčištění notebooku

Odpovědi
led

Niekto používa to, niekto iné a niekto neupratuje počítač po celý jeho výpočtový život…
odskočte si na slunecnice.cz, stahuj.cz a podobné stránky nájdete ich tam neurekom. Možno niektorý z programov bude vyhovovať vášmu počítaču a operačnému systému.
Dobrý ajťak…(viď odpoveď mosoja) najprv zlikviduje balast, nastaví operačný systém a až vtedy použije čistiaci program, aby sa „triviálnou plebejskou prácou“ nemusel zaoberať.

mosoj

Dobrého ajťáka žádný program nenahradí.

marketa54321

Ccleaner

anonym

BleachBit je dostupný zdarma a při instalaci vám do počítače nepřídá žádný crapware. Funkguje na řadě platforem od Windows po Linux …

ke stažení zde https://www.ble­achbit.org/
nebo zde http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ble­achbit/

Jeto open source software , což prakticky znamená že vše co dělá je pod drobnohledem odborníků kteří by upozornili na jakoukoliv nežádoucí či postranní aktivitu která nesouvisí s požadovanou funkcí. Do uzavřeného softwaru se bohužel postranní funkce schovají mnohem snáz a pak se nestačíte divit co všechno ve vašem počítači takový freeware změnil a co všechno v rámci propagace sponzorů přidal aniž byste o to stáli. Proto je vhodnější upřednostňovat opensource freeware je-li dostupný.

anonym

pokud se ale do čistění pustíte bez jakékoliv odborné znalosti očekávejte že stabilitu a spolehlivost svého počítače spíš snížíte než naopak …