pp1457

Jaký program na videokameru.

Mám kameru ještě tu starší na ty malý kazety, a chtěl bych si je nahrát do noťase mám Acer Extensa 5635Z, jaký program na to potřebuji a jaký kabely kamera má kulatou zdířku S VIDEO OUT a A/V OUT kulík jack, já na notebooku žádnou kulatou zdířku nemám, asi budu muset použít nějakou redukci přes USB jestli máte někdo nějakou zkušenost tak poraďte předem moc děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Kabel to nespraví, to není záležitost redukce, potřebuješ aktivní převodník. Viz např. zdroj, ale zkus najít i něco jiného, hodnocení nakupujících jsou rozporuplná (viz tam) – někomu to nefachčí vůbec, někomu bez problémů, někdo hlásí nekvalitní výstup… Pokud bys to koupil, tak v balení jsou potřebné kabely i software – Ulead Video Studio. Podobných softů je samozřejmě více, například Pinnacle.
Doplňuji:
Lamalam: tady se grabovací karta použít nedá, do uvedeného modelu ntb ji není kam zapojit, nemá ani miniPCI ani jiné vnitřní rozhraní, jen čtečku paměťových karet a do té se nic jiného než pam. karty zapíchnout nedá. ☹

Zdroj: http://www.al­za.cz/technaxx-digital-video-scart-grabber-d305701.htm#recenze

Další odpovědi
Lamalam

Musíš si koupit grabovací kartu, ale pokud to potřebuješ pouze pro jednorázový převod několika videí, tak se asi její koupě nevyplatí. V tom případě je možnost využít nějakou službu, některá fotostudia a podobné firmy tuto službu nabízejí.