janesis

jaký program na úpravu fotek?

ahoj, dá se zadarmo stáhnout nějaký dobrý program na úpravu fotek? Třeba v češtině? Nemám s tím žádné zkušenosti ale chtěla bych se to naučit :)
Doplňuji:
děkuji :) jsem zvědavá co vše s tím zvládnu :))

Nejlepší odpověď
anonym

adobe photoshop je produkt zbytečně předražený, mnozí ho doporučují prostě proto, že si jeho název pamatují, a tak jej šíří bez ohledu na náklady, bez ohledu na legálnost. Bez ohledu na to zda je pro dané prostředí a účel optimální.

http://picasa­.google.com/
1/ Zkuste jednodušší správce a editor fotografií PICASA … jeho ovládání nemusíte studovat, pochopíte ho snadno za pochodu, a umí několi užitečných transformací a korektur – práci s barvami, jasem, kontrastem, ořez, rotace atd atd…

http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/tvor­ba_grafiky/bit­mapove_editory/gim­p/
2/ pokud budete potřebovat náročnější editaci (např. retuše, selektivní rozostření, cokoliv..) můžete použít GIMP, který umí v podstatě totéž co photoshop a nemusíte za to platit desetitisíce korun …

oba programy jsou legálně šířeny zdarma, oba jsou v češtině (gimp dokonce i s kompletní českou nápovědou, která se u sofistikova­nějšího editoru určitě bude hodit) pokud si „stáhnete“ photoshop bez placení, tak to legální pochopitelně není.

Další odpovědi
Pecka

Určitě je nejlepší Adobe Photoshop a nebo Photofiltre Studio. Photofiltre studio je ke stažení zdarma.
Adobe si musíš koupit nebo stáhnout.

tom004

Dobré ráno.Doporučím Picasa,umí toho dost,je přehledný a v češtině. Viz odkaz.

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/spra­vafotografii/pi­casa/

elektrikář

Já používám také Picasa jsem s ním spokojen. Dá se stáhnout z internetu fre.