1vlasta1

Jaký program na odstraňování šumu?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli existuje program, který by byl zdarma a odstraňoval by dokonale šum. Dekuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Program, který by to provedl skutečně dokonale, neznám. Nejlepší výsledky dosahuji odšuměním RAWu ve Photoshopu pomocí pluginu Neat Image a následnou konverzí do TIFFu. Neat Image je jako demo ke stažení zdarma, ale tahle verze má oproti placené podstatně omezenou funkčnost. Pro seriózní práci se rozhodně vyplatí investovat cca 1500 do plné verze. K foťákům Canon s dává zdarma program Canon Digital Photo Professional, také ten není pro redukci šumu špatný, ale nedosahuje kvalit Neat Image. Hodně dobrých referencí je i a program Bibble, ale ten jsem nezkoušel.

Pokud je fotka o něčem, tak jí šum nemůže ublížit. Pokud je fotka špatná a šum je to první, čeho si na ní všimneš, smaž jí. Pokud i v náročných světelných podmínkách potřebuješ fotit snímky s minimem šumu, pořiď si odpovídající foťák.

Další odpovědi
Emefej

Žádný speciální program nepoužívám. Když už nahodou potřebuju trochu redukovat šum, provedu odšumění z rawu v Gimpu pomocí plug-inu UfRaw.

gecco

Žádný program – „který by odstraňoval dokonale šum“ – neexistuje, v podstatě nemůže existovat…
Ale můžeš to zkusit retušovat ručně…
😁

Lepší je naučit se fotit bez šumu (nebo s minimem šumu).

mosoj

Osobně používám Neat Image ve free verzi. Velká spokojenost.

Hromada nesmyslů. Dobrý program odstraňuje šum jenom ve velkých , jednobarevných plochách bez kresby !!! Tam žádnou ostrost nepotřebuješ.
To ostatní naopak doostřuje, tedy pokud chceš !!

anonym

Šum ve fotografiích nebo ve videu?

ptáč

Šum neodstraníš nijak. Buď zkreslit obrázek nějakým rozmazáním, nebo snížením kvality obrázku. Oboje vyjde nastejno. Stojí za to přečíst si úskalí úpravy úrovní barev, křivek, o co obrázek přijde po takové úpravě. http://www.photo-modr.estranky­.cz/clanky/gimp---navod_manual_tu­torial/4_-gimp---upravy_korekce-barev-a-jasu_urovne_kriv­ky_histogram.html
http://www.di­gimanie.cz/upra­vy-digitalni-fotografie-iii-urovne/92

1vlasta1

Na fotografii

1vlasta1

Hm problém vědět co znamená přerušovat :)

1vlasta1

Retusovat