martin21000

Jaký procesor byste doporučili?

Za Intel mám jasno – buď Intel Core i5 nebo i7. Potřeboval bych něco silnějšího, co by zvládalo práci s náročnějšími programy. Otázka tedy zní, který z procesorů, z řad AMD, by dokázal splnit takový požadavek?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ryzen?

Zdroj: http://www.ddwor­ld.cz/aktuali­ty/procesory-cpu/amd-prevalcovalo-intel-a-ma-nejvykonnejsi-cpu-predvedlo-fam-zni-vykon-ryzen-threadripper.html

Další odpovědi
aliendrone

Ono za Intel mít jasno je DOST ošidné – s ohledem na jejich HW chyby. A SW záplaty zase BESTIÁLNĚ mrví výkon procesoru. (prý na desktopech to není tak horké, ale spekuluje se, že problémy s aktualizacemi W10 s tím dost možná souvisí a obecně vůbec bych těm uklidňujícím kecům moc nevěřil, počkejme a uvidíme)

Core i7/i5 bez dalšího je tak široký pojem, že jediná rozumná odpověď je AMD Ryzen – taktéž bez dalšího. ;) :D :D

anonym

Ryzen 5 1600 (nejlepší poměr cena / výkon) je rozhodně výborná volba. Řadou Ryzen se AMD vrátil zpět na pozice srovnatelné s řadou i7 intelu. Rozhodně bych od AMD jiný procesor než právě z této poslední generace nekupoval, ty na tom totiž byly výrazně hůř.

anonym

více viz tento velmi informativní žebříček http://cpu.user­benchmark.com/