OuSí

Jaký procesor?

Jaký je lepší procesor nějaki od AMD bo Intel? (cena/výkon atd…) Dík :)

Nejlepší odpověď
anonym

Z pohledu cena výkon jsou dlouhodobě výhodnější amd procesory, uz proto že základní desky pro ně bývají levnější než pro Intel, i samotné procesory amd pak obvykle nabízí za stejně peníze vyšší výkon i nižší spotřebu … momentálně bych radil amd Phenom II X4 nebo X6 pro základní desku se soklem AM3 a paměťmi DDR3

to je přibližně to nej co z amd získáte a nestojí to moc … nabízí sr samozřejmě i méně výkonné Amd Sempron nebo Amd Athlon procesory … vždy však volte minimálně dvoujadrovy procesor (X2) a v každém případě pro desku a sokl AM3

Tyto procesory pro AM3 jsou každopádně uz 64bitové, podle toho vybírejte i operační systém … velikost operační paměti optimálně 4GB

Můžete tak získat dost všestranný a výkonný počítač, při správné volbě komponent i s cenou i pod deset tisíc …

Další odpovědi
Michal Kole

Zálěží jakou máte desku, jaké aplikace budete provozovat.

V současti je asi nejlepší Core i5